Новини

В УжНУ на цей рік нові плани, студенти з 7-ми країн та навчання з теплом

Сьогодні, 29 серпня, відбулася прес-конференція керівництва УжНУ.  Йшлося про остаточні результати вступної кампанії та плани на новий навчальний рік. Із журналістами зустрілисяВолодимир Смоланка,професор,ректор УжНУ та проректори: Мирослава Лендьєл,Олександр Сливка,Олександр Рогач,Федір Шандор, Юліан Височанський та Дмитро Сойма.

Прес-конференції передувало проведення  засідання Вченої ради УжНУ. За словами Володимира Смоланки, обговорювали з колективом те, що вдалося зробити з часу приходу нової команди до УжНУ, та плани, які вдалося здійснити. «Ми зосередилися поки що на короткострокових планах, але це хороше підґрунтя для тих більших перспектив, які ми маємо»,- зазначив Володимир Смоланка.  

Ректор прокоментував окремі питання, що стосувалися нового навчального року. Зокрема, можливий перехід на 6-денне навчання. «В УжНУ надійшов лист від Міністерства освіти і науки, в якому рекомендується у зв’язку з складною ситуацією і певною невизначеністю з енергоносіями або ущільнити графік роботи, або перевести наш розклад на шестиденку, - пояснив Володимир Смоланка. -  Ми вирішили прийняти таке рішення разом з колективом. Були різні думки, ми їх підсумовуємо і до п’ятниці наступного тижня оголосимо остаточне рішення. Більшість схиляється до 5-ти днів, але з ущільненням розкладу».  За словами ректора, у суботу можна проводити тільки дві пари, щоб студенти встигли поїхати додому. Крім того субот виходить не так багато і виграш по днях буде не таким значним. Певне ущільнення графіку передбачатиме 40-хвилинні півпари (замість 45 хв). Але остаточне рішення приймуть на народі деканів наступного тижня. Питання ще й у тому, що дитсадки не працюватимуть по суботах, а молодих викладачів в УжНУ багато. “Викладачі, які мають мають маленьких дітей, не матимуть де їх залишати. Це теж дуже важливий фактор”, - зауважив Володимир Смоланка.   «Щодо економії енергоносіїв, то в УжНУ зробили цілий ряд заходів, щоб увійти у новий навчальний рік з теплом», - запевнив ректор.

Володимир Смоланка також прокоментував коментар екс-ректора Ф.Ващука у ФБ про невикористані кошти вишу ( 3 млн.грн та 6 млн.грн). За словами В.Смоланки, 3 млн.грн.- це сума, яка була розрахована на підвищення зарплати викладачам. «З усіх університетів країни був знятий цей ліміт - 3 млн.грн. Бо передбачене у цьому році підвищення зарплати не відбулося по всіх областях. Ми отримали днями листа, де йдеться, що з кожного університету буде знято ще кошти, - каже В.Смоланка. -  Це теж пов’язано зі складною ситуацією в Україні, нам пропонують економити. І ми змушені більшість комунальних послуг проводити  за рахунок спецфонду. Але у нас дуже хороші надходження за результатами вступної кампанії, тому ми зможемо це зробити. Наші діти і викладачі будуть з теплом».

Щодо 6 млн.грн., то ректор пояснив: «Протягом року надходження по основному фонду від держави розподілялися дуже нерівномірно. На початку липня ми зробили виплати на зарплати працівникам, відпускні (95%  працівників УжНУ йдуть у відпустки саме з липня), на оздоровлення, за рахунок спеціального фонду. А вже у середині липня надійшли великі суми від держави. За отримані кошти вже здійснено велику кількість виплат, у тому числі на заробітні плати, за продукти харчування для сиріт, комунальні послуги, за пусконалагоджувальні роботи на модульних котельнях, встановлених минулого року, які поки що не працювали. Важливим є те, яка сума залишається наприкінці кварталу, а він закінчується у вересні». «Нашим пріоритетом є забезпечення навчального процесу і фінансування у цьому напрямку, - зазначив В.Смоланка. - Це і тепло, інші види комунальних послуг і зарплати працівників».

За словами в.о. проректора Олександра Рогача, кошти виш отримуватиме і по ґрантових програмах, роботу над якими налагоджено завдяки в.о. проректора М.Лендьєл. Фінансування планують акумулювати й за рахунок створення Асоціації випускників і благодійників УжНУ. «Це будуть цільові програми, на які виділятимуться кошти за рішенням Вченої ради, - зауважив О.Рогач.  – Крім того, згідно з новим законом про вищу освіту виші зможуть самостійно розпоряджатися також коштами із спецфонду».

Проректор Федір Шандор прокоментував також ситуацію з ажіотажем навколо поселення студентів у гуртожитках. «Щороку у перший тиждень в гуртожитках завжди ажіотаж, але він штучний. Триватиме кілька днів, - каже Федір Шандор. - Кожен факультет має свою квоту і ці квоти щороку не наповнюються. Слід врахувати, що багато студентів протягом 1-2 тижнів ще й відселяються у квартири, бо “ не витримують соціального життя”. Іноді молодь люди з одного населеного пункту хоче жити разом. Це викликає штучний ажіотаж. Є чимало студентів, які не хочуть віддавати свої кімнати, тож вони не ремонтуються. Є такі, кому по росту (1,90 м) не  підійшло ліжко (1,80 м). Після 10 вересня готові прокоментувати об’єктивно ситуацію з гуртожитками, заселені будуть всі».

До речі, цього року в УжНУ вчитимуться студенти з таких країн: Словаччина, Австрія, Польща, Молдова, Румунія, Індія, Непал. Анонсована група студентів з Індії приїхала не повністю через події на сході України. Але ті, що прибули зараховані на всі п’ять курсів (медичний факультет).

Володимир Смоланка розповів також про абітурієнтів, які набрали найвищі бали по ЗНО. З ними напередодні вступної кампанії зустрічалось керівництво вишу з пропозицією обрати навчання саме в УжНУ. «Таких було семеро, одна з них закінчила школу сім років тому і просто перевіряла свої знання. Шестеро планували вступати в інші виші. Одна дівчина змінила свою думку і вступила до нас на стоматологію, - каже ректор. -  Ще одна хотіла йти на «міжнародне право», але цього року не було безкоштовних місць. Частина планували вступали в КНУ та НУ «Києво-Могилянська академія».

Цікавилися у ректора, чи не планує виходити у соцмережі. «Два роки тому хотів завести аккаунт у ФБ, але немає часу, - зізнався В.Смоланка.  - Щоденно отримую велику кількість електронної пошти,  діагностичних зображень, вечорами переглядаю знімки, відповідаю на листи».  В.Смоланка також прокоментував ймовірність участі у виборах до ВР України. «Все своє майбутнє пов’язую з УжНУ і Клінікою нейрохірургії  і в народні депутати балотуватися не збираюся», - сказав ректор. На завершення керівник вишу пожартував про анонімних дописувачів, які коментують публікації в інтернет-виданнях та розсилають неправдиву інформацію щодо УжНУ. «Шкода, що не було на зустрічі віртуальних Михайла Молнара, Сергія Короля, Інни Белей та інших анонімних коментаторів, хотів би їх запросити на чай»,- додав ректор. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.