Новини

В УжНУ презентували світовий бестселер «Фізика майбутнього»

Наше майбутнє визначає наука. До 2020 року комп’ютери будуть скрізь: на підлозі, в стінах, у самій людині. До кінця сторіччя керуватимемо комп’ютерами самою думкою.



Серед невід’ємних складових людського життя в майбутньому – «телеприсутність», автомобілі без водіїв, ноутбук як простий аркуш з органічних світлодіодів, який можна сховати у гаманець. Саме так бачить розвиток світу відомий фізик-теоретик Мічіо Кайку. Про нанотехнології – його нова книжка «Фізика майбутнього», яку презентували й у стінах фізичного факультету УжНУ.

Із презентацією світового бестселера до Ужгорода прихали доктор фізико-математичних наук, професор Львівського національного університету імені Івана Франка Степан Мудрий та директор видавництва «Літопис», у якому книга побачила світ, Михайло Комарницький.

«Фізика майбутнього» базується на інтерв’ю понад 300 науковців світу. З-поміж інших наукових розвідок видання вирізняє й те, що прототипи всіх описаних досліджень вже існують чи успішно застосовуються. Автор – Мічіо Кайку – науковець, який на власні очі бачив найновіші технології. У його книзі йдеться передусім про силу науки, яка змінює суспільство. Кайко прогнозує, що за 50 років рак зникне з нашого життя, а до 2050-го лікарі, ймовірно, навчаться сповільнювати процес старіння.

Робота над перекладом тривала понад рік. Український переклад зробила доцент Львівського національного університету імені Івана Франка Анжела Кам’янець. Наукові редактори видання – професори Іван Вакарчук та Віктор Федоренко.

Михайло Комарницький зауважує, що до Ужгорода з книгою приїхали вже після презентацій у багатьох українських містах. «Фізика майбутнього» була представлена на вересневому Форумі видавців у Львові: серед 600 книг, поданих на конкурс, цю визнали кращою – й вона дістала гран-прі Форуму видавців-2013.

Торік Степан Мудрий і Михайло Комарницький об’їздили чимало вишів з презентацією. 10 грудня планували завітати й до УжНУ. Однак через події в Україні тур обірвався. Сьогодні, після чотирьох місяців перерви, Ужгород став першим містом, з якого продовжився презентаційний тур.

«Книжка перекладена десятками мов світу, її вже прочитали мільйони читачів. Автор є відомим популяризатором науки. Написав кілька книг, кожна з яких невдовзі ставала бестселером. Нам дуже хотілося, аби Кайку відвідав Україну. У травні випала нагода – і він прочитав лекцію про «Фізику майбутнього» нашим студентам. Після цього відомого науковця вчергове запрошують в Україну», – розповідає Михайло Комарницький.

Важливо, що Кайку дотримується гуманістичної лінії: об’єднує в книжці позитивні приклади, бо й негативних випадків застосування усіляких винаходів вистачає.

Степан Мудрий зазначає, що українські виші прогресивні в дослідженнях, роблять свій важливий внесок у нанорозробки. Під час презентації гості зі Львова, а також декан фізичного факультету Володимир Лазур наводили чимало прикладів успішних фізиків, які народилися, працювали чи й досі успішно провадять дослідження в Україні, прославляючи вітчизняну науку.

Аудиторія «Фізики майбутнього» – усі, хто цікавиться інформацією про сучасні досягнення науки: викладачі, студенти, бізнесмени тощо. Мічіо Кайку переконаний, що сьогодні визначальним є усвідомлення ролі науки й освіти у розвитку суспільства. На наших очах невпинно змінюється й модель освіти. Тож сьогодні вже не достатньо просто знати. Важливо – знати і вміти застосовувати здобуті знання. І бестселер «Фізика майбутнього» – перша сходинка до розуміння таких процесів та власної участі у них.

Медіацентр УжНУ

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.