Новини

В УжНУ підписали Меморандум про створення Міжнародного консорціуму університетів

В УжНУ триває Міжнародна науково-практична конференція «Мобільність освіти, інноваційна культура та соціальна відповідальність як ресурси конкурентоспроможності європейських університетів», що проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки України.

У конференції взяли участь керівники провідних вищих навчальних закладів України та Європи, посадовці та дипломати. Головним підсумком заходу стало підписання Меморандуму про створення Міжнародного консорціуму університетів.

Мета конференції – обговорення ефективності різних форм академічної мобільності студентів і викладачів, стимулів для створення інновацій, технологій, атмосфери креативності загалом, впровадження концепції сталого, соціально-відповідального університету.

Натомість мета створеного Консорціуму - налагодження і координація міжінституційної співпраці у сферах академічної мобільності, наукових досліджень, технологічних розробок та інновацій, підвищення конкурентоспроможності у національному та міжнародному масштабах.

Основними напрямами співпраці між сторонами-партнерами є організація спільних конференцій, симпозіумів, семінарів, інших наукових форумів; підготовка та видання спільних навчальних і наукових публікацій; академічна мобільність студентів, докторантів, викладачів; розробка спільних освітніх та освітньо-наукових програм, налагодження спільного керівництва докторантами; налагодження взаємовигідного співробітництва з органами влади, бізнесом, іншими зацікавленими сторонами; розробка, просування та реалізація спільних проектів до національних та міжнародних донорів. 

Брати участь у конференції в УжНУ мав намір і Міністр освіти та науки України Сергій Квіт. Проте посадовець відбув у складі офіційної української делегації до Франції. Від його імені ректор УжНУ, професор, доктор медичних наук Володимир Смоланка виголосив щирі вітання учасникам конференції та побажання плідної роботи.

Володимир Чубірко, голова Закарпатської обласної ради, вітаючи учасників конференції, зауважив: «На Закарпатті усі рівняються на наш університет, стежать за його здобутками, за співпрацею із європейськими вишами. Маємо в Україні новий закон про освіту, і виші можуть успішно інтегруватися у систему європейської освіти. УжНУ може стати містком для української освіти у європейське співтовариство». Голова облради пообіцяв усебічне сприяння для того, щоб УжНУ став одним з найкращих вишів європейського рівня.

Генеральний консул Словацької республіки в Ужгороді Янка Буріанова у своєму виступі зазначила: «Для отримання успішних результатів необхідно вкласти знання, досвід та кошти. Тож міжнародний обмін знаннями і досвідом є особливо важливим. Ми живемо у час змін та інновацій. Суспільство очікує, щоб нове середовище створилося також у навчальних закладах, університетах. Йдеться про цікаве та наповнене змістом життя, відкрите до інноваційної діяльності. Для УжНУ вигідним є його географічне розташування. І я пишаюся, що широкому партнерському колі освітніх закладів УжНУ є також словацькі виші».

Керівники іноземних вишів наголосили на зацікавленості у співпраці із Ужгородським національним університетом. Були запропоновані і нові форми такої співпраці, створення нових технологій та інновацій. Особливу увагу учасники конференції приділили питанню академічної мобільності як формі інтеграції до європейського освітнього простору, йшлося і про соціальну роль університетів у розвитку місцевих громад.

Проф. Володимир Смоланка нагадав, що УжНУ має понад 90 міжнародних партнерів, тривають спільні проекти та регулярні міжнародні наукові конференції. Вчені університету виконують спільні наукові дослідження із чисельними закордонними партнерами.

Меморандум про створення Міжнародного консорціуму університетів підписали представники таких вишів:

Ужгородський національний університет   
Євразійський національний університет ім. Гумільова в Астані (Казахстан)
Вища школа бізнесу – Національний Університет Луїса (Польща)
Поморська академія у Слупську (Польща)
Західний університет ім. Васіле Голдіша (Румунія)
Університет Бабеш-Бояї (Румунія)
Університет ім. М. Ромеріса (Литва)
Братиславський економічний університет (Словацька Республіка)
Мукачівський державний університет
Закарпатський угорський інститут імені Ференца РакоціII
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника 
Український католицький університет
Житомирський державний університет імені Івана Франка
Карпатський університет імені Августина Волошина

Фото Роберта Довганича

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.