Новини

В УжНУ обговорили збереження історії та культури закарпатських словаків

25-26 жовтня 2012 р. в Ужгороді відбулася Міжнародна наукова конференція «Словаки на Закарпатській Україні: історія, культура, звичаї та традиції». Організаторами виступили Центр історичних студій з богемістики і словакістики УжНУ, Інститут історії Пряшівського університету та Товариство словаків Закарпаття ім. Л. Штура. Участь в конференції взяли науковці з України та Словаччини.

Федір Ващук, в. о. ректора УжНУ, доктор технічних наук, професор під час вітального слова зазначив, що тематика конференції є актуальною, а вивчення історії словацького народу повинно і обов’язково стане пріоритетним напрямком історичних студій в УжНУ.

 На урочистому відкритті Міжнародної наукової конференції також виступили координатор Центру історичних студій з богемістики і словакістики доц. Ігор Ліхтей, заступник голови Закарпатської облради Андрій Сербайло, Генеральний консул Словацької Республіки в Україні Янка Буріанова, проректор Пряшівського університету (Словаччина) Петер Коня, голова Товариства словаків Закарпаття ім. Л. Штура Валерія Баланко.

Доповіді учасників наукової конференції торкалися різних аспектів життя словацької громади на Закарпатті в минулому та на сучасному етапі. Присутні не оминули увагою й важливі питання українсько-словацької співпраці в галузі освіти, науки та культури.

Під час другого дня учасники мали можливість на власні очі познайомитися з життям словацької громади на Закарпатті. З цією метою для них організували спеціальну культурну програму.

Міжнародна наукова конференція «Словаки на Закарпатській Україні: історія, культура, звичаї та традиції» пройшла на належному рівні та безсумнівно посприяє згуртуванню словацького населення Закарпаття з метою збереження та розвитку їх національної ідентичності. Під час роботи конференції відбулася презентація та обговорення наукових досягнень українських і словацьких вчених у вивчені історії та культури словаків Закарпаття. За підсумками роботи конференції планується видати збірник наукових праць, - повідомили на сайті УжНУ.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.