Новини

В Ужгородському районі високопосадовці відновлювали ліси

У понеділок, 10 квітня, керівництво області і високопосадовці всіх рангів, а також представники правоохоронних органів і журналісти взяли участь в щорічній добровільної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Цього разу вони зосередили зусилля на відновленні лісів в Ужгородському районі на кордоні зі Словацькою Республікою, які були пошкоджені в результаті буреломів 2015 року.

За традицією такі заходи починаються не тільки з інструктажу з техніки безпеки, а й з вивчення принципів посадки дерева, адже робота вимагає певної вправності.

До прикладу, сьогодні можновладці садили сосну. Це новорічна плантація, яка через роки радуватиме діточок. Щоб саджанець прижився і почав зростати, його необхідно посадити на певну глибину таким чином, щоб кореневище виявилося повністю в землі, а гілочки повинні бути на поверхні. Саджанець висотою в 40 сантиметрів вручну занурили в ямку глибиною 20-25 сантиметрів на відстані 1м Х 2м, а сіянців модрини – 2м Х 3м.

Сосен в Ужгородському лісі ще не було, сторіччями тут росли буки та граби. Про це свідчать могутні 80-річні дерева, які на щастя вітровал оминув. А тепер на ділянці в Кам'яницькому лісництві буде й сосна, яка дуже близька до сосни чорної австрійської. Дерево виростають заввишки 25-35 (50) метрів і 35-50 (120) сантиметрів в діаметрі стовбура.

Складно уявити, що буквально 30-40-сантиметрові саджанці перетворюються в такі високі дерева. Хтось із сьогоднішніх перевтілених чиновників із білими комірцями в «лісівників» бере участь у подібній акції вперше, а лісівники це роблять із маленького віку, коли долучаються до лав лісової варти ще у шкільному віці.

Найбільш активний і серйозний учасник заходу - начальник управління служби безпеки України в Закарпатській області Олег Воєводін. «Ми ще в школі їздили на посадку лісу. До сих пір згадую ці дні. Нещодавно навіть, до речі, проїжджав повз тих місць. Було приємно дивитися, як ростуть посаджені нами дерева", - сказав він.

Його колега з озеленення Роман Стефанишин очолює управління Нацполіції в Закарпатській області. «Сюди приїхав із задоволенням. Не думав, що нас буде так багато, але це радує, що кожен внесе свій вклад задля екологічного балансу, - зазначив представник силової структури. - На власному прикладі хочу показати, що поліція вміє не тільки розкривати злочини, а й дбати про природу. Хоча зізнаюся, що після нашої роботи на природі просто відмінно! Тим більше коли робиш таку добру справу».

Акція об'єднала співробітників всіх структур Закарпаття різного віку: тут була і молодь, і аксакали виконавчої гілки влади. Серед них - Hennadii Moskal і Михайло Рівіс, Edvard Malyar, Вікторія Фролова, Олексій Петріченко, Сергій Рішко, Анна Солнечная, Метяна Міцьо, Renata Moish та інші.

«Зелена акція стала прекрасною традицією в нашому краї. Її треба підтримувати й розвивати», - переконаний головний лісівник Закарпаття Валерій Мурга. - «Лісівники раді, що у відновленні лісів беруть участь усе більше людей». Він також додає, що лісівники дуже серйозно займається екологічною проблематикою.

«Кам'яницьке лісництво - не тільки улюблене місце відпочинку ужгородців, це «легені» обласного центру. Разом ми їх відновлюємо, - зазначив директор Ужгородського лісового господарства Василь Кий. - Надіюся, що посадивши сьогодні разом дерева, ми розпочали гарну традицію. Без озеленення та постійного оновлення ліс не може існувати. На сьогоднішній день лісівники Ужгородського лісгоспу завершили акцію з озеленення, посадивши саджанців ялини, ялиці, бука, дуба, клена-явора та ясеня», - повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.