Новини

В Ужгороді зібралися представники кількох міст-побратимів

Делегації з кількох міст-побратимів Ужгорода – угорської Ніредьгази, словацьких Кошіце та Міхаловце, польського Кросно, німецького Дармштадта, румунського Сату-Маре та ще кількох містечок, науковці, представники Національної поліції  та їхні колеги із сусідніх країн, працівники Ужгородської міської ради, активісти і представники громадських організацій сьогодні в нашому місті беруть участь у Міжнародній конференції «Муніципальний розвиток через міжнародну співпрацю».

Відкрив зібрання у конференц-залі готельного комплексу «Прага» заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак. Він передав вітання від міського голови Богдана Андріїва, відзначив, що конференція – перша із заходів-зустрічей, мета яких – зблизити фахівців із різних міст, країн і галузей, обмінятися досвідом і спільно реалізувати проекти для розвитку муніципалітетів.

«Дуже важливий і цікавий для нас та й для колег з інших країн, скажімо, досвід польського міста Кросно в процесах децентралізації, словацького Кошіце з розвитку транспортної інфраструктури, угорської Ніредьгази в проектах із охорони здоров’я,  румунського Сату-Маре щодо змін в управлінні у зв’язку зі вступом до Європейського Союзу, німецького Дармштадта, як міста країни, котра демонструє надзвичайно потужні тенденції економічного розвитку не лише в Європі, а й в усьому світі. Не менш цінний для нас і досвід невеличких словацьких містечок, які втілили у себе цікаві проекти і готові ним поділитися», – наголосив Олександр Павлович.

 Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта зазначив, що розвиток міст знаходиться в центрі уваги міжнародних інституцій, а Словаччина розробила Національну концепцію міського розвитку до 2030 року. Саме у містах проживає більшість населення і в міста вкладаються більшість коштів. Від міст залежить розвиток регіонів і все має будуватися на інтеграційних підходах.

Перший заступник Генерального консула Угорщини в Ужгороді Ласло Куті сказав, що 80% населення проживають у містах, там же використовується 80% усіх енергоресурсів і акумулюється 80% ВВП країни. Міста – осередки інновацій та розвитку, проте там же і найбільша концентрація проблем усього нашого континенту і вирішувати їх необхідно на рівні міжнародної співпраці. І саме для цього Ужгород має дуже зручне розташування, є відкритим до співпраці.   

Начальник патрульної поліції Закарпаття Юрій Марценишин провів презентацію розробленого ними проекту створення навчально-тренінгового центру. Він направлений на подолання трьох проблем: аварійності на дорогах, злочинності, неоголошеної війни на сході України, наслідками чого, серед іншого, є загальна дестабілізація в державі, зростання незаконного обігу зброї. Патрульні хочуть забезпечити умови навчання насамперед для школярів, аби вони дбали про власну безпеку і мали базові навички для захисту у майбутньому нашої країни. Ідеться про мультимедійний тир, спортзал, тренувальний майданчик для закріплення правил вуличного руху, важливих і для пішоходів, і для водіїв, і для велосипедистів.

Про досвід створення та розвитку паліативної допомоги в Ужгороді розповіла головний лікар Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак. Ще з 2013 року наші медики почали вивчати кращі практики комплексної допомоги невиліковно хворим у кількох країнах. В Ужгороді триває робота зі створення  стаціонарного паліативного закладу, а наразі діє виїзна бригада «Хоспіс вдома». Тетяна Юріївна зазначила, що тільки в Ужгороді щороку є до 1000 пацієнтів, які потребують такої допомоги, не менш важлива і підтримка їх рідних. В Україні лише 4 таких виїзних бригади і тільки ужгородська – мультидисциплінарна, до неї входять не тільки лікарі та медсестри, а й соціальні працівники, психологи та духівник. Тетяна Козак повідомила також, що подано на розгляд для фінансування за кошти ЄС проект про розвиток сімейної медицини за прикладом угорської Ніредьгази.

Томаш Сабо – начальник управління культури муніципалітету угорської Ніредьгази представив концепцію перетворення цього міста до 2030 року на комфортне для проживання, навчання, ведення бізнесу.

Проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ та група науковців вишу представили досвід співпраці університетів та громад у центральноєвропейському прикордонні на прикладі проектів Ужгородського національного університету, академічні бізнес-інкубатори, науковий парк УжНУ як основу розвитку інноваційної діяльності в регіоні.  

Загалом сьогодні на Міжнародній конференції обговорили теми соціального  підприємництва на місцевому рівні; безпечного і комфортного міста як результату розвитку інноваційної інфраструктури; муніципального розвитку із залученням громади; досвіду та кращих практик залучення коштів міжнародних фондів та програм транскордонного співробітництва у розвитку міст. Представлені доповіді учасники конференції активно обговорювали в дискусіях.

Як повідомив заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, згодом у рамках започаткованої в Ужгороді ініціативи відбудуться також зустрічі працівників правоохоронної сфери, науковців, молоді, фахівців за соціальними напрямками, медиків, освітян тощо.

Представники управлінь поліції міст Сату-Маре, Кошіце, Міхаловце сьогодні ж відвідали Ужгородський міський відділ поліції ГУ Національної поліції в Закарпатській області, патрульну поліцію Закарпаття. А всі учасники конференції на її завершення оглянули Ужгород і побували на гастрономічно-колядницькому фестивалі «Василля», який зараз проходить у центрі міста, - повідомляє прес-слжуба Ужгородської міської ради. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.