Новини

В Ужгороді виставкою відзначили Дні угорської культури. ФОТО, ВІДЕО

23 січня в Ужгородському скансені відкрилася експозиція VI. Carpathica Art Expo, приурочена до святкування Днів угорської культури на Закарпатті.

Відкривали її гімни України та Угорщини у виконанні ансамблю "Угорські мелодії". Після цього присутні почули урочисте декламування національного гімну у виконанні учня гімназії Петра Ковані.

Андял Габріела, директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту, розповіла, що подібне дійство вже стало традиційним для Закарпаття. Вона привітала всіх присутніх на традиційній виставці об’єднання митців ім. Міхая Мункачі Товариства угорської інтелігенції Закарпаття та інших закарпатських митців.

Консул Ференц Варга розповів, що Угорщина зараз святкує народження національного гімну.

“Наш гімн відмічає майже 200-у річницю написання. Незважаючи на те, що у 50 роках хотіли змінити його, угорська інтелігенція відстояли текст. Слова гімну актуальні дотепер. Ці слова вчать нас, щоб ми знали свої успіхи, але й могли дивитися у очі помилкам і не боялися того. Гімн - це ланцюжок між угорцями які проживають на території держави і за її межами”, - зауважив консул.

Дипломат також запевнив, що угорський уряд підтримуватиме угорців закордоном, бо “угорська культура і мова є важливим моментом підтримки для угорського уряду”.

Як розповів начальник управління культури Закарпатської ОДА Юрій Глеба, на виставці представлено роботи 36 митців

“Ця виставка традиційно відбувається у січні. При чому особливістю її є те, що угорські творчі об'єднання не обмежилися представленням своїх членів, адже тут є також закарпатські митці , які співпрацювали з ними на пленерах. Існування і підтримка таких зв'язків нікому не несе ущемлення.

Навпаки вона покликана зміцнювати культурні та родинні зв'язки і цінності”, - розповів чиновник.

Почесний голова Спілки угорської мови та культури висловив співчуття з приводу подій на Сході:

“Ми зараз зі співчуттям споглядаємо українські події і бажаємо, щоб вони пошвидше закінчилися. Але у мистецтві нема конфліктів, тому ми з радістю приїхали з цією виставою”.

Він передав присутнім теплі побажання митців і письменників Угорщини, а також передав грамоти Спілки угорської мови та культури людям, які зробили великий внесок у розвиток угорської культури.

Голова Закарпатського осередку Спілки художників України Борис Кузьма, зауважив, що мистецтво — це та мова, яка не потребу перекладів.

“Тому ми можемо спілкуватися без перекладачів. Окрім того багато митців запрошуються на угорські планери. Цим самим вони стать відкритими і виробляються певні критерії спілкування. До слова, зараз виникла ініціативна група, яка має план створити за принципом Вишеградської четвірки пересувний пленер у чотирьох країнах”.

Після офіційних виступів всім авторам робіт вручили грамоти.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.