Новини

В Ужгороді відкрили міні-пам’ятник Іштвану Лаудону

Сьогодні, 4 травня, у дендросаді поблизу Ужгородської міської дитячої лікарні відкрили міні-скульптурку – пам’ятник педагогу та великому любителю природи Іштвану Лаудону.

Це вже 32 міні-скульптурка в Ужгороді. Автор незмінний – Михайло Колодко.

Як зазначив під час відкриття міні-пам’ятника туризмознавець Федір Шандор, подія присвячена 130-річчю саду Лаудона. Іштван Лаудон мав філологічну освіту, однак дуже захоплювався природознавством. Зі своїх закордонних подорожей та наукових експедицій привозив на Закарпаття різноманітний ботанічний матеріал – насіння рослин, гербарій. Частина гербарних листів, що зробив натураліст, зберігається в фондах Закарпатського краєзнавчого музею та у гербарії біологічного факультету Ужгородського національного університету. Лаудон поблизу свого будинку заснував сад, який став унікальним не лише для міста: тодішній парк Лаудона вважався одним із найбільш унікальних в Австро-Угорській імперії.

Колись дендросад був значно більшим і налічував близько 100 дерев. Вони були привезені з різних країн світу: Іштван Лаудон був великим любителем природи і з кожної своєї закордонної подорожі привозив екзотичні рослини в Ужгород. Його магнолія та гінкго білоба були першими не лише у місті, а й на Закарпатті.

До встановлення міні-скульптурки та облаштування дендросаду Лаудона долучився Уряд Угорщини, до якого з такою пропозицією звернувся колектив міської дитячої лікарні. «Ми радо відгукуємося на такі пропозиції. Це – унікальний об’єкт, який потрібно зберігати. Зараз тут можуть відпочивати як туристи, так і містяни», – зазначив  під час церемонії відкриття скульптурки уповноважений уряду Угорщини Іштван Грежа.

«Цього року ми досадили кілька дерев, яких не вистачало дендросаду. Тобто, ці види росли тут раніше, потім площа саду зменшувалася, не всі дерева збереглися. Будемо доглядати за садом і надалі», – зазначив головний лікар Ужгородської міської дитячої лікарні Ігор Рошко. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.