Новини

В Ужгороді відкрилася експозиція, присвячена Євромайдану й АТО. ФОТО

16 квітня у закарпатському краєзнавчому музеї відкрилася постійна виставка предметів часів Євромайдану та АТО “Inter arma silent Mysae" – "Між гарматами музи мовчать".

Як виявилося, експонати для неї збирали з різних джерел цілий рік. Самі музейники після мітингів зривали афіші, громадські активісти та політичні сили передавали власні експонати, долучилися і пошуковики з ГО “Пошук-Захід” (керівник - Олександр Русин; організація входить до Всеукраїнського Союзу "Народна Пам'ять", що з вересня минулого року здійснює гуманітарну місію "Чорний тюльпан" (пошук тіл загиблих військових у зоні АТО). При чому експонати стосуються і ужгородського, і київського Євромайданів, і боях на Сході України під Дебальцевим та Ілловайськом.

Як розповів у коментарі Zaholovok.com.ua Орос Іван Іванович, завідуючий відділом Августина Волошина та новітньої історії, за рік музейникам вдалося зібрати близько 500 експонатів, 200 з яких — світлини того періоду.

Нова експозиція присвячена участі закарпатців в Ужгородському та київському Євромайданах та нашим хлопцям у АТО на Сході України. Підготовча робота тривала цілий рік, ми збирали по всій області матеріали для неї. Із них 300 нових оригінальних експонатів увійшли до нової експозиції. Вона складається з двох розділів: частина розповідає про Євромайдан, інша -про події на Сході України”, - пояснив працівник музею.

Орос Іван запевнив, що виставка постійно поповнюватиметься експонатами, які стануть доброю наукою для майбутніх поколінь закарпатців.

Відвідати виставку запросили власників експонатів, бійців АТО, волонтерів, учнів, які надіслали свої малюнки на воєнну тематику (останні склали міні-галерею, котра доповнила експозицію).

Виставка буде постійно-діючою. Її відвідини входитимуть у вартість вхідного квитка.

Побачити на виставці можна саморобну броню, арматурні кийки, рештки солдатського побуту, привезені із АТО, тощо. Останні надійшли посилкою з-під Дебальцево буквально у день виставки. Так само як і картина відомого закарпатського художника Петра Шолтеса “Молитва за майданівців”.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.