Новини

В Ужгороді відбулася зустріч із головою відділу Асоціації правників Закарпаття

У Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбулася інформаційно-освітня зустріч із головою відділу Асоціації правників України в Закарпатській області Крістіаном Фекийшгазі.

Захід присвятили темі реалізації та захисту прав людини. Наче все відомо, але ж «як скористатися цими правами? Де знайти підтвердження того, що вони офіційно визнані державами? Як ці права реалізуються? Де шукати захисту, якщо вони порушуються?» – на такі питання й відповів Крістіан Фекийшгазі.

Найбільше уваги було приділено правам жінок, дітей та нацменшин.

Насамперед ішлося про проблему насильства в сім’ї. Крістіан Фекийшгазі розповів про ставлення до цього в Америці та порівняв з тим, що відбувається в нас. Українські жінки, на жаль, значно менше захищені, ніж американки, від насильства з боку протилежної статі.

Щодо дітей, то тут, звичайно, порушили тему булінгу. Мова не лише про знущання з боку однолітків, а навіть батьків. «Характер формується з дитинства, і якщо змалку дитину привчити, що вона є ніким і нічого не може вирішувати, – це залишить свій відбиток у дорослому житті», – зазначив Крістіан Фекийшгазі.

Болючим питанням залишаються й права нацменшин. Дискримінація, яку відчувають представники того чи іншого етносу, є умовною. Тобто ніхто нікому нічого не забороняє, проте на певному рівні взаємодії між людьми одна категорія громадян чомусь програє іншій. «Це закладено на психологічному рівні. Нам подобається спілкуватися з людьми, які схожі на нас», – пояснив проблему Крістіан Фекийшгазі. Особливо це актуально для Закарпаття, оскільки в нас мультинаціональний край.

Наприкінці згадали тему суду, а саме порівняли роботу вітчизняного та європейського. «Наша судова система є не настільки досконалою, тому що суддів на території України доволі мало. І всі перезавантажені, а отже, довго розбиратися зі справами просто немає часу», – зауважив лектор. Звичайно, ми всі можемо відстояти свої права в Європейському суді, але максимум, на що він здатний, – стягти грошову компенсацію з держави «у нашу кишеню».

Основна теза, яку правник намагався донести протягом усієї зустрічі: «Знай свої права та відстоюй їх».

Анастасія ЛАБИК, студентка відділення журналістикиУжНУ

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.