В Ужгороді триває конференція, присвячена 100-річчю Золтана Баконія

В Ужгороді триває конференція, присвячена 100-річчю Золтана Баконія

Сьогодні, 29 січня, науково-мистецька громадськість краю відзначає знаковий ювілей від народження основника художнього позашкілля на Закарпатті Золтана Баконія – заходами, які організував Закарпатський художній інститут у співпраці з обласним палацом дитячої та юнацької творчості.

Як зазначалось, під умілим керівництвом Золтана Баконія естетичний вишкіл здобули майже 8 тисяч учнів, сотні – пов’язали з мистецтвом професійне життя, як художники чи педагоги. Наукові і публіцистичні доробки, а також – численні свідчення визнання, які педагог одержав упродовж десятиліть наполегливої праці – охочі могли оглянути на стендах.

Науково-практичну конференцію "Золтан Баконій і закарпатська школа живопису ХХ століття: мистецько-педагогічний та загальнолюдський виміри" відкрив ректор Закарпатського художнього інституту, професор, кандидат педагогічних наук Іван Небесник із доповіддю "Педагогічна діяльність Золтана Баконія у контексті розвитку художньої освіти Закарпаття". Далі – власні дослідження спадщини Золтана Баконія, а також праці з проблематики історії і розвитку художньої освіти в краї та Україні представили учасники конференції. Міжнародний статус конференції, власною присутністю чи заочно, забезпечили більше ста учасників із 9 країн: України, Словаччини, Угорщини, Росії, Швейцарії, Іраку, США, Коста-Ріки й Китаю. 

Виступи доповідачів завершаться підбиттям підсумків та прийняттям резолюції, після чого відбудеться  круглий стіл за темою "Згадуючи Золтана Баконія..." і перегляд біографічної кінострічки. Наостанок, о 16.00 у фойє "ПАДІЮНа" представлять виставку робіт колишніх студійців Золтана Баконія, оглянути яку охочі зможуть до середини березня.

Що ж до матеріалів науково-практичної конференції, то їх, традиційно, опублікують у науковому віснику Закарпатського художнього інституту і, за словами ректора, ймовірно, представлять уже в травні у рамках "Ерделівських читань", - повідомляєУправління культури Закарпатської ОДА.

Loading...
Зображення користувача Scottkex.

Женский Сайт о Всём представляет
анонс статью для сегодняшнего дня.

http://btnews.ru/diet/hydeem-na-krahmale.html

Сайт очень информативный - приглашаем посетить!

Зображення користувача AlexJainc.

Смотрите на нашем новом Кулинарном канале супер-рецепты с секретами : паста макароны
Подписывайтесь на канале, скоро будет много нового!

Зображення користувача AlexJainc.

Смотрите на нашем новом Кулинарном канале супер-рецепты с секретами : паста макароны
Подписывайтесь на канале, скоро будет много нового!

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...