В Ужгороді стартував Тиждень дитячого читання в Україні

В Ужгороді стартував Тиждень дитячого читання в Україні

У переповненому школярами залі Закарпатського академічного обласного театру ляльок яскраво стартував Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Цьогоріч саме Ужгороду випала честь офіційно відкрити Тиждень для всієї України, тож програма заходів була насиченою та різноманітною. 

Мета Всеукраїнського тижня дитячого читання – популяризація книги і заохочення дітей до систематичного читання, проведення цікавих зустрічей авторів із дітьми, а також організація фахового спілкування між управлінцями в галузі культури та письменниками, видавцями, бібліотекарями. Відтак, поряд із просвітницько-розважальними заходами відбувся й тематичний круглий стіл "Підтримка і розвиток дитячого читання в Україні: загальнонаціональні ідеї та регіональний досвід". У засіданні взяли участь гості – представники Національної бібліотеки України для дітей, письменниці Марія Морозенко і Тетяна Луньова та їхні закарпатські колеги.

Наостанок відбулися творчі зустрічі літераторів із дітьми в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва й Ужгородській центральній міській бібліотеці для дітей "Казка". В останній, зокрема, провели і чергову зустріч у рамках соціокультурного проекту "Все Закарпаття читає дітям".

Цього разу читачам бібліотеки презентували книгу Марії Морозенко "Іван Сірко. Великий характерник". Координатор проекту, представник Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва на Закарпатті Галина Малик розповіла слухачам, для чого потрібно читати та як обирати правильні книги. Принагідно представила і свої два видання – "Абра&Кадабра" та "Злочинці з паралельного світу". Згадані книги автори подарували бібліотеці. Крім того, за традицією проекту, книжковий презент добіркою творів сучасних українських авторів доповнило управління культури Закарпатської облдержадміністрації. Серед видань – "Марійчині пригоди" Оксани Думанської, "Сузір’я курки" Софії Андрухович, "Шапочка і кит" Катерини Бабкіної, "36 і 6 котів" Галини Вдовиченко, "МІСТОрія однієї дружби" Ірини Цілик, а ще – бестселери Франсуази Барб-Галль "Як розмовляти з дітьми про мистецтво" та "Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ ст.".

Впродовж тижня в усіх дитячих бібліотеках краю та всієї України відбудеться ще чимало захопливих подій: літературних вікторин і конкурсів, майстер-класів та віртуальних подорожей, ігрових марафонів і бібліотечних квестів, брейн-рингів та бліц-турнірів, незабутніх зустрічей із письменниками й улюбленими літературними героями, - повідомляє Управління культури Закарпатської ОДА.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...