Новини

В Ужгороді стартував перший театральний фестиваль

20 березня в Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв стартував фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури".

Новий творчий проект театру представили директор Василь Марюхнич і художній керівник Василь Шершун.

Зокрема, ініціатор створення фестивалю Василь Марюхнич розповів: якось, під враженням від вистави одного з київських театрів, подумалося, що було б доречно збагатити театральне Закарпаття фестивалем такого актуального формату. Тим паче, віднедавна "шерегіївці" вже можуть похвалитися майданчиком для подібних камерних постановок – малою сценою. "Для нас це – новий досвід: і творчий, і організаторський. Зізнаюсь, ми трохи не звикли працювати в умовах дефіциту глядацьких місць, адже наш великий зал – достатньо ємний, а мала сцена здатна згуртувати всього 75 глядачів і вже напередодні першої вистави фесту відчувався ажіотаж довкола квитків. Звичайно ж, нам приємне таке зацікавлення серед шанувальників театру, як і з боку артистів, котрі забажали представити на нашій малій сцені свої найкращі нові постановки. Віримо, що фестиваль пройде вдало й заслуговуватиме на продовження в майбутньому".

Відкрив насичену та різноманітну фестивальну програму "Піаніст" Київського академічного Молодого театру. Режисер – Валерія Городецька, студентка Київського університету культури і мистецтв. "Подібні фестивалі – це чудова нагода показати себе та подивитися на роботу інших театрів. Мушу зізнатись, я дуже схвильована: ця вистава – мій режисерський дебют, і це також мій перший виїзд із власною постановкою. Ужгород – друге після Києва місто, де ми граємо "Піаніста".

Прем'єра вистави Молодого театру за п’єсою Вадима Лєванова "Прощавай, настроювачу!" відбулась у вересні торік. Відтоді її зіграли зо 30 разів для різних глядацьких аудиторій. Найскладніше, за словами знаного актора театру й кіно Олексія Нагрудного, було грати для підлітків. "Ми довго вагалися, яке вікове обмеження встановити: "21+" або "18+", та зрештою вирішили не лукавити і зупинились на "16+", адже й сама головна героїня майже того ж віку. І, як підтвердив показ вистави 11-класникам, ми не помилились: матеріал вони сприйняли дуже глибинно й особисто. На відміну від того, що показують сьогодні по телебаченню – "Камеді-клаб", де всі жарти "нижче пояса" й американські фільми, в яких на шкільному випускному обов'язково треба втратити цноту, ми намагалися відтворити цей тонкий етап дорослішання максимально естетично". 

Актриси Поліна Снісаренко й Анна Бащева так само відзначили, що робота над виставою видалася напрочуд цікавою, схвально відгукнулися про творчість молодої та перспективної режисерки. Щоправда, зі слів творчої групи, не обходилося і без критики на їхню адресу, зокрема, за надмірну відвертість, використання ненормативної лексики тощо.

Та воно й не дивно, кажуть актори, адже театральні реалії в Україні досі обтяжені деякими пережитками – у світогляді, виборі репертуару, манері гри.

"На жаль, за винятком окремих колективів, ми все ще маємо не український театр, а радянський театр українською мовою. Річ у тім, що в 21-му столітті немає героїв, нема поганих та хороших, адже кожній людині властиве і те, й інше. Радянський театр повчав, він завжди з чимось боровся, сучасний театр – це театр не образів, не героїв, не драматургії навіть, це – театр харизматичних людей. Вже давно все написано, все придумано. Кіно рятують спецефекти, а в театрі якщо немає харизматів – то це вже не театр. Назовні театр уже не вирішує якісь глобальні проблеми, та він вирішує внутрішні проблеми глядачів. А чи не в цьому головне покликання мистецтва?", – вважає Олексій Нагрудний.

Безумовно, проникливому спілкуванню актора з глядачем якнайкраще сприяє камерність. 

І вже 21 квітня о 19.00 на малій сцені облмуздрамтеатру виставу "Спадкоємець" сучасного французького драматурга Лео Е.Манна представлять самі "шерегіївці".

22 квітня о 19.00 Київський академічний театр "Колесо" зіграє народну комедію "Міріам" за О.Юр’євим.

23 квітня о 17.00 Національний академічний драматичний театр ім.І.Франка покаже п’єсу Лесі Українки "На полі крові".

24 квітня о 19.00 Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.І.Франка покаже виставу "Кохання з присмаком дощу" за оповіданням Г.Маркеса.

25 квітня о 19.00 актори Національного академічного театру ім.Лесі Українки зіграють виставу "Двоє, не враховуючи собаки" за п’єсою В.Красногорова.

Наостанок, 26 квітня о 19.00 прем’єру "Круті віражі" за п’єсою Е.Ассу покажуть господарі сцени. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.