Новини

В Ужгороді спалах менінгококової інфекції

Медики запевняють, що загрози епідемії для містян немає. 

Як повідомила прес-служба Ужгородської міськради, наразі медики підтвердили два випадки менінгококової інфекції в ужгородських школярів та один випадок з підозрою на гострий бактерійний менінгіт. Всі випадки стосуються учнів 6-8 класів. 

Начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василь Решетар повідомив, що говорити про епідемію поки рано, адже вогнища менінгококу вчасно локалізували, як у школі, так і вдома у хворих. Зокрема, у ЗОШ, де виявили хворих, провели цілі серії обмежувальних,  протиепідемічних та дезінфекційних заходів. Та і самі ужгородці вже проходять лікування, загрози їх життю немає.

Водночас медики перевірили всіх осіб, які в останні 10 днів спілкувалися із хворими. В однієї із 76 контактних осіб знайшли збудник. Дівчинку тепер також лікуватимуть, як і перевірять осіб, які спілкувалися з нею. 

Загалом всім учням ужгородської школи на 10 днів ввели карантинний період.

Нагадаємо, менінгококова інфекція – це гостре інфекційне захворювання, яке передається тільки повітряно-крапельним шляхом. Воно характеризується різними клінічними проявами від назофарингіту, гнійного менінгіту до сепсису. 

З клінічних форм найчастіше зустрічається менінгококовий назофарингіт. Початок гострий. Хворі скаржаться на головний біль, закладеність носа, нежить. Температура тіла може залишатися нормальною, але здебільшого підвищується до 38°С і вище. Гарячка триває лише 1-3 дні.

Менінгококцемія розпочинається гостро з ознобу, гарячки, підвищення температури тіла до 39-41°С, у частини хворих передує назофарингіт. Спостерігається виражена інтоксикація – головний біль, ломота в м’язах та суглобах, блювота. Вже через 12-48 годин від початку хвороби з’являється характерна кров’яниста висипка у вигляд зірочок, яка локалізується на тулубі, кінцівках, сідницях та обличчі.

При появі подібних ознак захворювання потрібно негайно звернутися до лікаря. У жодному разі не вдаватися до самолікування. Своєчасне звернення за медичною допомогою та діагностика дозволяють врятувати хворому життя.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.