Новини

В Ужгороді сформували Рейтинг закладів та заходів для дітей чи з дітьми

Дитячі заклади в Ужгороді виростають, як гриби після дощу. Тільки за перші 2 місяці цього року з’явилося одразу три нових, а загалом їх вже кілька десятків. Настав час підняти питання про якість, тому неформальне об’єднання «Клуб свідомих мам», яке згуртувало навколо себе громадських активістів, спеціалістів у різних сферах та просто чуйних мам, вирішило опублікувати свій внутрішній Рейтинг закладів та заходів для дітей 2015 року. 

Наталія Касим, практичний психолог, активістка ГО «Щасливі діти» та волонтер «Руху підтримки закарпатських військових», мама 4 дітей:

«Коли ми складали цей рейтинг, то керувалися виключно внутрішніми відчуттями, тому він не претендує на об'єктивність, він абсолютно суб'єктивний, але в цьому і його цінність – є речі, які неможливо точно вирахувати, але можна відчути, і це найкраще мірило.

А ще складання рейтингу проявило те, наскільки в нас мало закладів і активностей для дітей, особливо різних заходів на свіжому повітрі, наскільки мало чайлд-френдлі закладів, у яких власники і персонал готові ставитися до людей однаково, незалежно від їхнього віку. Взагалі, моя мрія – це міський простір, який був би однаково зручний для всіх, а не тільки для жителів працездатного віку», – говорить

 

Людмила Балецька, психолог-консультант, тренер, кандидат психологічних наук, викладач УжНУ та МДУ:

«Як ми бачимо, трендом 2015 року для міста стало відкриття різноманітних закладів, що присвячені розвитку дитини. Прогнозую, що в цьому році певна динаміка збережеться. Із чим це пов'язано?

По-перше: велика кількість закладів, орієнтованих на дітей, підтверджує закон про попит і пропозицію. Нескладно зрозуміти, що ринок розвиваючих закладів все ще не заповнено. Тому власники бізнесів відчувають цю пустуючу нішу. Однак за будь-якими ринковими процесами завжди стоїть соціальна, психологічна, ціннісна складова. Якщо ми проаналізуємо ситуацію, в якій живе загалом Україна, то очевидним стане факт переоцінки, переосмислення суті життя. Базовий страх, відчуття небезпеки у зрілої особистості знаходить своє відображення в думках про дітей, про їхнє майбутнє. А тому ми почали більше про них думати, більше турбуватися про їхній розвиток.

По-друге: не останню роль відіграє й загальносвітова тенденція свідомого ставлення до батьківства. А це теж є важливим чинником у формуванні соціально активних установ, інституцій, організацій альтернативної освіті (садочки, школи).

По-третє: криза/реформа освіти в Україні виливається як у загальновідомі всім мінуси (неякісний рівень освіти та невідповідність потребам ринку праці), так і в плюси. Важливим позитивним моментом, на мою думку, є розуміння батьків, що за освіту їхньої дитини відповідальні вони самі. Практично кожна мама в місті намагається побувати бодай на одному з творчих майстер-класів чи розвиваючому занятті. А найактивніші організовують самостійно.

Всі перераховані події й тенденції носять тимчасовий ситуативний характер. Очікувати, що всі зазначені заклади залишаться на довший час, не варто. Діти та їхні батьки – це найдинамічніший сегмент ринку.

Але найголовніший момент, який зараз всі випускають – це масова орієнтація на короткострокові стосунки (годинні майстер-класи, двох-трьох годинні заняття раз-двічі на тиждень). Дитяча психологія говорить нам, що для розвитку дитини важливі довгострокові безпечні стосунки з дорослим. Саме тому все ще залишається вакантним питання створення приватного садочку. Тут варто задатись питанням: чи готові до цього самі батьки, і чи готові належним чином працювати над якістю дитячої освіти? Час покаже.»

Тетяна Смріга, керівник рекламної агенції «Танки» та Мистецького центру «Кубло»:

«Як рекламіст, скажу, що у більшості закладів проблеми з позиціонуванням. Що вони пропонують? Для кого працюють? Що у них унікального? Більшість власників слабо уявляють собі відповіді на ці питання. У багатьох проблеми з дизайном – дизайном у широкому розумінні цього слова. Все досить одноманітне, мало креативних ідей.

Не всі розуміють, що у випадку дитячих закладів чи заходів вони мають справу з подвійною цільовою аудиторією – там повинно подобатися дітям, але й мамі треба дати аргументи, чому привести туди свого малюка.

А як мамі, мені просто сумно, що в багатьох місцях до нас ставляться, як до джерела доходу, і не більше. Мені здається, що кожну справу треба робити з любов’ю, тоді вона буде успішна й прибуткова. І приємно, коли приходиш у заклад, де комфортно знаходитися, де поважають дитину й дорослого – туди й повертаєшся.

Такий вибух дитячих закладів – це позитивний момент: ринок насититься, конкуренція ще більше загостриться, і тоді почнеться гра за якість, за сервіс, за унікальність. І за кожного клієнта.

Ми зібрали список усіх закладів – звичайно ж, будемо його доповнювати, він буде корисним усім батькам міста. Розробимо чіткі критерії для наступного рейтингу, плануємо регулярно публікувати тест-драйви закладів. Це теж сприятиме конкуренції та підвищенню якості. Віримо, що зможемо впливати на розвиток чайлд-френдлі середовища в місті – завдяки цьому покращуватиметься інфраструктура, зменшуватиметься відтік молодих спеціалістів, а діти виростатимуть щасливішими.»

 

ПЕРЕМОЖЦІ РЕЙТИНГУ ЗАКЛАДІВ ТА ЗАХОДІВ ДЛЯ ДІТЕЙ ЧИ З ДІТЬМИ

Ужгород, 2015 рік

 

• Кращий заклад для дітей від 2 до 5 років

Дитячий простір «Морква» (ТЦ «Дастор», вул. Собранецька, 89)

 

• Кращий заклад для дітей від 5 до 10 років

Lego-простір «Буксвіль» (вул. Швабська, 25а)

 

• Краща мовна школа для дітей

Лінгвістичний центр «ЛІК» (вул. Лучкая, 16, вул. Минайська, 5а)

 

• Краще місце для розваг на повітрі

Мотузковий парк «Скандинавія» (Боздоський парк)

 

• Краща подія 2015 року для дітей

Дитячий ярмарок ідей та розваг «Фортеця» (ГО «Фортеця, подія в галереї ILKO)

 

• Кращий дорослий заклад, куди можна піти з дітьми

Тайм-кафе «Оггі» (вул. Швабська, 25а)

 

• Найбільш лояльний до дітей персонал дитячого закладу

Lego-простір «Буксвіль», (вул. Швабська, 25а)

 

• Найбільш лояльний до дітей персонал дорослого закладу

Тайм-кафе «Оггі» (вул. Швабська, 25а)

 

• Найочікуваніше відкриття року

Оздоровча студія Тетяни Анброх на базі басейну «Акварель» (плавання для немовлят та малюків)

 

• Краща музична подія року

Сімейні музичні зустрічі «До-мі-соль-ка» (вул. Висока, 10)

 

• Краща соціальна ініціатива «Для дітей / Заради дітей»

Ряд ініціативних заходів від ГО «Цімбори»

 

 

Перелік закладів для дітей чи з дітьми в Ужгороді можна переглянути ТУТ.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.