Новини

В Ужгороді пройде мистецька лекція "Простір внутрішньої свободи"

Ужгородці вирішили урізноманітнити ряд подій культурного характеру, які відбуваються в мистецькому центрі, подіями освітніми. Точніше, подіями, де ви в достатньо таки неформальний, невимушений спосіб матимете змогу отримати цікаву інформацію - насамперед про мистецтво у різних його проявах.

"Після свят ми чекатимемо на вас на серії лекцій, скажімо так, власного приготування (звісно, у партнерстві з людьми дуже досвідченими у проведенні заходів у сфері неформальної освіти). Наразі ж нас випередили закарпатські мистецтвознавці, запросивши свою колегу, котра провела грунтовні дослідження на тему подібності і відмінності процесів у закарпатському та львівському мистецькому осередках за останню половину попереднього століття", - розповідає Галерея "Ілько". 

Отож, цього разу містян запрошують на інтелектуальну зустріч-розмову-лекцію із Галиною Хорунжою - художницею, мистецтвознавицею, викладачкою Львівської національної академії мистецтв. Лекторка є відомою дослідницею мистецтва, а також відома як автор живописних, графічних та інсталяційних робіт, реді-мейду та ленд-арту. Серед тридцяти колективних виставок, у яких брала участь, є і подія в Ужгороді - "Тимчасова виставка" в галереї "Коридор", яка відбувалась у декілька етапів за кураторства відомого вам Петра Ряски.

Лекція називатиметься "Простір внутрішньої свободи: художні практики у львівському та закарпатському осередках 1960–2000-х рр. (від набуття до втрати)".

Відповідно, розмова матиме такі опорні пункти, як:

Простір взаємодії митців львівського та закарпатського осередків 1950–1980 рр.
нонконформізм та опозиція у мистецьких практиках Ужгорода та Львова 1960–1980-х рр.: ключові персоналії;
альтернативні мистецькі практики Ужгорода та Львова 2007–2015 рр.: концепції та явища;
візуальні антропологічні практики Ужгорода та Львова початку ХХІ ст.: культура розважання/суспільство споживання.

Незважаючи на грунтовний науковий характер, розмова - обіцяють організатори - буде цікавою для широкої аудиторії, яка цікавиться зокрема історією закарпатського та загалом українського мистецтва.

Насамкінець, надаємо біографічну довідку:

"Галина Хорунжа народилась Львові. Навчалась у Львівській національній академії мистецтв на факультеті історії і теорії мистецтва (2003– 2009 рр. – бакалавратура та магістратура, 2009–2012 рр. – аспірантура). Із 2009 року викладає на кафедрії історії і теорії мистецтва у Львівській національній академії мистецтв. За результатами наукової та педагогічної роботи 2011 року нагороджена премією обласної державної адміністрації та обласної ради для працівників наукових установ НАН України та вищих навчальних закладів Львівщини. Завідувачка аспірантури та докторантури Львівської національної академії мистецтв (із 2012 року). Регіональна редакторка журналу «Образотворче мистецтво» (з 2015 р.). Авторка понад п'ятдесяти публікацій у наукових та науково-публіцистичних виданнях, учасниця понад тридцяти міжнародних та всеукраїнських конференцій. Сфера наукових зацікавлень: стилістика та символіка орнаментики Східної Галичини XVI–XVIII століть, культурна антропологія та візуальні практики другої половини ХХ – початку ХХІ століть. Працює у графічних та живописних техніках. Роботи зберігаються у приватних та музейних колекціях в Україні, Польщі, Росії, Німеччині, США, Канаді, Китаї, Японії. За період творчої діяльності (з 2008 року) мала 6 персональних виставок та брала участь у понад тридцяти колективних виставках."

Вхід на лекцію - вхід до мистецького центру - 20 грн і 10 для студентів. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.