В Ужгороді проходить Чемпіонат серед школярів із силового багатоборства

Чемпіонат Ужгорода із силового багатоборства серед школярів відбуватиметься у чотири тури – три попередніх кущових і фінал 26 квітня у ЗОШ № 3.

Змагання проводяться згідно наказу Управління освіти Ужгородської міської ради. Ідея цих змагань полягає у підвищенні інтересу до силових видів спорту, заняття якими не потребують вартісного обладнання і є загальнодоступними.

Таким чином організатори ставлять за мету заохотити молодь як до силових тренувань, так і до здорового способу життя загалом.

Змагання 1 туру відбулися 10 квітня в ЗОШ № 7. Взяли участь команди ЗОШ № 7, ліцею «Інтелект», НВК «Гармонія». Змагалися діти у трьох вправах: 1. Жим штанги лежачи 42 кг на максимальну кількість разів, 2. Підтягування на перекладині, 3. Армспорт.

Судили змагання голова обласної федерації паверліфтингу Андрій Федорішко, кандидат у майстри спорту із паверліфтингу,  майстер спорту із сумо Євген Прозор, голова асоціації національних меншин Йовнош Едуард та суддя міжнародної категорії із бодібілдингу Ігор Баран.

До речі, саме Євген Прозор є володарем рекорду області із жиму 100-кілограмової штанги – 47 разів.

За результатами першого туру:

1. У вправі жим лежачи 3 місце отримав Мирослав Скрип із результатом 36 разів /ЗОШ № 7, 2 місце посів Крістіан Кривка, із результатом 37 разів / «Інтелект», а перемогу здобув Юрій Зан, вижавши 42 кг 47 разів / НВК «Гармонія».

2. У підтягуванні кращими стали Роман Куриляк, який посів третє місце із результатом 22 рази / НВК «Гармонія», 2 місце – Гузинець 25 разів /ЗОШ № 7. Переміг учень 7 школи Віктор Архі з результатом 31 разів

3. У пережиманні використовувалась система боротьби на вибування. У результаті до фіналу добрались троє спортсменів, і третім став Йосип Спех ( ЗОШ № 7). Другим став Юрій Зан і переміг Владислав Колочавін (ЗОШ № 7).

У командному заліку перемогла ЗОШ № 7, друге місце за НВК «Гармонія» і третє за  ліцеєм «Інтелект».

Змагання 2 туру провели в ЗОШ № 15. Взяли участь команди ЗОШ № 6, ЗОШ № 15, угорськомовної гімназії. Змагались у трьох вправах. 1.Жим штанги лежачи 40 кг на максимальну кількість разів, 2. Підтягування на перекладині, 3. Армспорт.

Судили змагання, окрім уже названих суддів, іще чемпіонка і рекордсменка України із паверліфтингу Єлизавета Бан.

За результатами другого туру:

1. Жим лежачи: 3 місце – Василь Лавкай 28 разів / ЗОШ № 15, 2 місце – Крістіан  Йонаш – 32 рази / угорськомовна гімназія. Переміг Павло Богданов – 36 разів / ЗОШ №  6.

2. У підтягуванні два учасники показали результат по 24 повторення. Це Олег Лазорець із ЗОШ №15 та Іван Гончаренко із ЗОШ № 6. Переміг учень 15 школи Ігор Опой із результатом 27 разів.

3. У армспорті всі три призових місця посіли спортсмени ЗОШ № 6. Відповідно із третього до першого: Роман Маргітай, Павло Богданов, Сергій Комарницький.

У командному заліку третє місце посіла угорськомовна гімназія, друге ЗОШ № 15, і перемогла команда ЗОШ № 6.

Усіх призерів нагородили грамотами і дипломами управління освіти Ужгорода, а чемпіони отримали іще й традиційні призи від суддів турніру.

Третій тур відбіркових змагань відбудеться 17 квітня у ЗОШ № 5.

Більше фотографій дивіться у рубриці "Фоторепортаж".