Новини

В Ужгороді презентували туристичний путівник «Твоя наступна подорож Закарпаттям»

Плануєте веломандрівку Закарпаттям? Але не знаєте, куди саме поїхати або з чого почати подорож? В цьому випадку цей путівник – те, що потрібно саме вам.

У путівнику вміщено опис 8 різних за тривалістю та складністю велосипедних маршрутів, карти-схеми треків та графіки висот. Опис велоподорожей включає протяжність, орієнтовну тривалість, рекомендовану сезонність, а також огляд цікавинок уздовж маршрутів. Путівник також містить перелік дружніх до велосипедистів організацій, велозаходи, а також стислий  русинський  розмовник для мандрівників.

Наталія Волошина,експерт громадської організації «Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону ФОРЗА», розповіла про мету та передумови створення путівника. «Путівник створено в рамках словацького-українського проекту «Велосипеди без кордонів», що тривав протягом 2016-2017 років, і був спрямований на покращення транскордонної співпраці у плануванні й впровадженні велосипедних маршрутів у Прешовському та Кошицькому регіонах Словаччини та Закарпатській області, - зазначила Наталія Волошина. - Путівник підготовлено за фінансової підтримки Королівства Норвегії та Уряду Словацької Республіки в рамках фінансової програми технічної допомоги Норвезьких грантів, пріоритету транскордонне співробітництво Словаччини. Всього до проекту було залучено 7 партнерських організацій, зокрема, Асоціація велосипедистів Києва. Крім путівника у рамках проекту були проведені тренінги з планування веломаршрутів, своїм досвідом ділилися словацькі партнери. Розповідали, як планувати веломаршрути, як їх маркувати відповідно із євростандартами».

Сергій Степчук– автор велопутівника, краєзнавець, автор декількох гідів по регіону,  активний турист розповів, як сам починав велосипедні подорожі. «У  1997 році я придбав свій перший велосипед, перша поїздка була із Собранецької на Шахту і далі на дачі. Потім був маршрут до Невицького. З цього простого маршруту, тривалістю 2 години я і розпочинаю путівничок, - каже Сергій Степчук.-- Загалом у виданні вміщено 8 маршрутів різної складності та протяжності: від найпростішого до найскладнішого». Оформлення путівника Сергій Степчук виконав сам, крім фото, тут ілюстрації, карти, інфографіки.

Як розповів автор, він намагався уникати дат, а подавати більше корисної інформації про території, через які проходять веломаршрути. Також у велопутівнику вміщено розділ корисних порад: що взяти у дорогу, як добратися на Закарпаття, як орієнтуватися у місцевому часі, який характер у закарпатців, їхні діалекти тощо. Крім того Сергій дає поради, як уникнути викрадення велосипедів.

Кожен із запропонованих маршрутів Сергій Степчук проїхав сам не один раз.  У путівнику детально описані веломандрівки під назвами: «Околицями Унгвару», «Старою штрикою», «По Верховині», «По виноробному Закарпаттю», «Боржавськими полонинами», «На Синевирське озеро», «По гірському пасму пікуя» та «По Свидовецькому хребту».

У путівнику вміщено також перелік дружніх до велосипедистів організації, а також короткий русинсько-український жартівливий словник для веломандрівників. Путівник не продається, його роздаватимуть через велоорганізації, туристичні центри, всім, кому видання може стати у нагоді. Незабаром путівник викладуть в мережу інтернет в електронному форматі.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.