Новини

В Ужгороді діє майже 300 ОСББ

У четвер, 16 лютого, у великому залі Ужгородської міської ради відбулася чергова зустріч із головами правлінь ОСББ та ЖБК міста. Її організували на прохання окремих голів ОСББ. Йшлося про робочі питання – роз’яснення нововведень у законодавстві щодо дотримання трудового та податкового законодавства.


Координатор Проекту ЄС/ПРООН, начальник відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж департаменту міського господарства Ужгородської міськради Марина Куберка привітала всіх, наголосила на важливості відслідковувати зміни до нормативно-правових актів.

Заступник начальника Ужгородської ОДПІ-начальник відділення у м. Ужгороді Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатськiй областi Марія Бадида звернула увагу голів ОСББ та ЖБК на те, що з 1 січня 2017 року мінімальний розмір зарплатні особи, прийнятої на роботу до ОСББ, має становити 3200 грн. «Відтак, якщо людина працює в ОСББ за цивільно-правовою угодою як на основному місці роботи, то за неї потрібно сплачувати 704 грн. єдиного соціального внеску. Якщо ж працевлаштування до ОСББ є за сумісництвом, оподатковується сума, розмір якої зазначено в договорі», - наголосила Марія Петрівна. Якщо у голів ОСББ виникатимуть питання з оподаткування, вони можуть звертатися до консультаційного центру, де фахівці нададуть роз’яснення.

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Закарпатській області Ярослав Турянський зауважив, що оплата праці робітнику ОСББ може здійснюватись і погодинно, але в розмірі не менше, ніж 19 грн. за год. Пан Ярослав надав контактні номери телефонів, аби в разі виникнення запитань голови об’єднань могли проконсультуватися у спеціалістів (тел. для довідок: 2-08-03, 67-12-42).

Цікавою для присутніх стала і інформація начальника відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні та на виробництвах і об'єктах підвищеної небезпеки управління Держпраці у Закарпатській області Віталія Ляховича. Він закцентував увагу на відповідальності голів ОСББ за технічну безпеку інженерних мереж у багатоквартирних будинках. Зокрема, зазначалося, що багатоквартирні об’єднання є співвласниками ліфтів і повинні взяти на себе укладання договорів із обслуговуючими компаніями, які мають відповідні ліцензії, а також зобов’язані проводити роз’яснювальну роботу серед мешканців щодо дотримання правил пожежної безпеки у квартирах, підвалах, горищах і т.п.

В.о.директора департаменту міського господарства Оксана Пайда та начальник відділу муніципальної інспекції з благоустрою Сергій Просяник звернулися до представників ОСББ і ЖБК із проханням організувати навесні у своїх районах проведення місячника благоустрою, аби впорядкувати прибудинкову територію. Усіх, хто не виконуватиме правила благоустрою – штрафуватимуть.

Координатор Проекту ЄС/ПРООН, начальник відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж департаменту міського господарства Ужгородської міськради Марина Куберка ОСББ наголосила: «Протягом 2016 року в місті створено 160 ОСББ. Загалом маємо вже 295 об'єднань. Міська рада у 2016 році надала фінансову підтримку на проведення капітального ремонту покрівель у 30 житлових будинках ОСББ, ЖБК загалом на 8,7 млн. грн.; водопровідно-каналізаційних мереж – у 22 житлових будинках на 2,1 млн. грн., електрощитових – у 21 житловому будинку на 11 млн. грн. Реалізовано 9 проектів у рамках Проекту ЄС/ПРООН "МРГ-3". Із бюджету міста було виділено на житлові будинки, в яких створено ОСББ, ЖБК – близько 16 млн. грн. На капремонт житлових будинків, які обслуговували ЖРЕРи, ТОВ, спрямували 5 млн. грн., тобто ремонтних робіт у житлових будинках проведено на суму майже 21 млн. грн.

Серед іншого координатор також зазначила, що зараз формується план капремонту будинків на поточний рік – запитів надійшло на суму понад 80 млн. грн. Першочергово будуть включені аварійні покрівлі, фасади, водопровідно-каналізаційні мережі.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.