Новини

В Ужгороді через ромів розгорілася нова дискусія

Вкрай неоднозначна ситуація сталася днями у одному з ужгородських кафе. Стосується вона жебракування малолітніми дітьми. 

30 листопада близько 13:30 до місцевого кафе зайшла, як повідомляє Мирослав Горват, депутат Ужгородської міськради, семирічна дівчинка ромської національності, щоб попросити поїсти. "Після того адміністратор кафе або барменша, викрикуючи сказала цій дівчині «киш, киш звідси, іди геть» і почала переслідувати маленьку дівчинку, яка відразу кинулась рятуватись до виходу з кафе. Після того, присутні в кафе зробили зауваження адміністратору, що не можна так говорити з дітьми тільки тому, що у них інший колір шкіри, або вони іншої національності, а вона промовила до них: «Та ви знаєте, ті цигани...».", - розповідає М.Горват. 

Тао депутат поширив і записом фото дівчини. 

Утім, після численних коментарів Мирослав Горват, відомий також як ромський активіст, пішов таки поспілкуватися із працівницею закладу. 

"Моєю метою було з’ясувати, яка була причина такої поведінки? В результаті нашої розмови, вона сказала, що не мала на меті образити дитину за етнічною ознакою, тобто тому що вона ромка. До того ж в цьому кафе працює прибиральницею ромська жінка.

Зі слів Я., ромська дівчинка зайшла в кафе і попросила трубку для соку, а підставою для того, щоб дитина покинула приміщення було те, що дитина голосно кричала в кафе. Вона жалкує, що так трапилося і що таким методом прогнала дитину з кафе", - розповів М.Горват. 

Він також додав, що проти того, щоб малі діти ходили по місту, жебракували, приставали до відвідувачів кафе, були брудними та недоглянутими і не відвідували школу. Утім, знайти дівчинку чи її родичів чоловікові не вдалося. 

Прокоментувала ситуацію, у свою чергу, і працівниця закладу Я.Д івчина обурена ситуацією, особливо тим, що її фото поширили у мережі. Каже, буде судитися із псевдожурналістом (Signore R-Nesto), який це зробив. 

"Ось цей псевдожурналіст- актор, який на той час був в кафе і фоткав. Робін гуд який тільки кричав і вів монолог бо напевно спілкуватися нормально він не вміє , щей хамить! Чому не накормив дитину? Чому не спитав де іі батьки ? І дитині не 7 років а 5 -6 то чому вона одна ? Чи в журналіста з зором погано? Кафе не волонтерська організація і жебракування в країні заборонено! В наступних випадках коли будуть жебракувати будемо визивати міліцію , щоб до персонала претензії не було!

А журналіст хай волонтером влаштується робити. Він заварив всю цю кашу. Так що всі питання до нього. Він цей журналіст який писав статтю, він де і цей свідок який все бачив. Прям дві ролі! Молодець. Наробив таку путаницю а тепер я і Горват маємо це розгрібати. І весь негатив сипеться на обидві сторони. А він молодець, бо написав статтю. Сідай 5. Любий журналіст я подам в суд на вас за фото в Інтернеті ", - каже дівчина. 

На думку соціолога Маріанни Колодій, яка неодноразово давала коментарi Zaholovok.com.ua з приводу ромської тематики, у цій ситуації присутнє і явище ксенофобії, і факт насильства над дитиною, котра не мала відповідного догляду і жебракувала. 

Загалом же думки коментаторів розділилися. Одні вважають, що більше винна у цій ситуація дівчина, працівниця кафе, а інші, навпаки, головну відповідальність покладають на батьків.  

Zaholovok.com.ua, зі свого боку, хоче нагадати про законодавство. Та, згідно ст.150 Кримінального кодексу України, використання батьками або особами, які їх замінюють, малолітньої дитини для заняття жебрацтвом (систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб) - карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

За даними різних організацій, у 2015 році В Україні вявили від десяти до понад тисячі випадків торгівлі дітьми, що включає також і жебрацтво. Це потрібно припиняти. Отож, коли бачите малолітніх дітей, які на вулиці чи деінде займаються жебрацтвом, сміливо телефонуйте до поліції. 

Подібна дискусія через ромів в Ужгороді не перше. Більш детально и досліджували цю теу у матеріалі "Роми vs гаджо: як уникнути міжетнічного конфлікту", який і тепер не втратив своєї актуальності.  

Фото ілюстративне і не відображає реальних учасників конфлікту 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.