Новини

В Україні все ще актуальна проблема боротьби з епідемією ВІЛ/СНІД

Всесвітній день боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров'я і важливою можливістю дізнатись більше про це захворювання.

На жаль з кожним днем велика кількість людей дізнаються про цей страшний діагноз. Уперше захворювання на СНІД (синдром набутого імунного дефіциту) було виявлено в 1980 році в Нью-Йорку і Каліфорнії серед наркоманів, що використовують внутрішньовенне введення наркотиків. За декілька років поширення СНІДу набуло характеру всесвітньої епідемії, що охопила населення практично усіх країн. Як відомо,. до 1996 року у світі налічувалися вже більш як 21 млн інфікованих. Нажаль нині ця цифра зростає. Стурбований уряд, на той час, організував зустріч з міністрами охорони здоров'я і було вирішено оголосити 1 грудня Міжнародним днем боротьби зі СНІДом.

В Україні з метою профілактики і надання допомоги людям, що живуть з ВІЛ/СНІДом, у вересні 2003 був заснований Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД». Це перша і єдина в Україні благодійна організація, яка працює за рахунок приватних коштів. Фонд прагне працювати на усіх рівнях, від загальнонаціональних проектів до адресної допомоги людям, постраждалим від епідемії СНІДу. Фонд також регулярно надає допомогу дитячим будинкам, в яких перебувають ВІЛ-позитивні діти, і медичним установам.

Метою Всесвітнього дня боротьби проти СНІДу є підвищення глобальної знання про ВІЛ/СНІД і вияв міжнародної солідарності перед епідемією. Також пряцюють різні волонтерські організації які збирають кошти для ВІЛ-інфікованих і допомагають в лікуванні ВІЛ/СНІДу, а також догляді за хворими людьми в країнах з високою поширеністю цієї хвороби і у всьому світі.

Студентка відділення журналістики УжНУ Аліна Галаш

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.