Новини

В’єтнам з Півночі на Південь за 33 дні

Короткий посібник для батьків, які хотіли б подорожувати з дитиною Азією.

До В’єтнаму хотілося давно, ще з того самого моменту, коли один мій знайомий австрієць сказав, що з численних відвіданих країн саме В’єтнам є його фаворитом, що люди і природа там особливі. Потім якось я побачила світлини із бухти Халонг і все. План виношувався, вимріювався в голові дуже довго. По-перше, квитки до Азії за 100 євро не купиш, по-друге, слід було вияснити, наскільки безпечно подорожувати з дитиною. Від цих двох моментів і стали відштовхуватися.

Авіаквитки

Квитки ми зажди дивимося з Європи, не з України. Будапешт є нашим фаворитом, хоча далекувато і стоянка не із дешевих. Спочатку знайшли з Варшави, це було б ідеально, бо маю там вуйка, в якого можна було на місяць залишити машину.

Оце і все, для в’єтнамського напрямку лише ці два аеропорти підходять більш-менш по ціні, якщо ви із Закарпаття і маєте шенгенську візу.

За півроку до вильоту квитки можна було знайти від 450 до 550 євро саме з Варшави.

Для нас квитки бронювали досить пізно, за півтора місяці до вильоту турагенство, на яке я працюю, за ціною 550 євро з особи з Будапешта і пересадкою в Стамбулі. Ціна на квиток для дитини майже не відрізняється, знижка хіба 20 євро.

З дитиною чи без?

Нашій дочці 5 років. Подорожує вона з нами з чотирьох місяців, здебільшого мікроавтобусом або машиною. Витримує довгі подорожі, спить в різних видах транспорту, харчується, коли і як треба, часом оголошує голодовку, тобто, пристосована максимально до нашого хаотичного життя. Думка, що вона полетить з нами, уже сиділа в голові, але треба було ще підказку збоку, досвід від третьої особи. Для цього я набрала в гуглі фразу «До В’єтнаму з дитиною» і зразу ж відкрила подорожній щоденник молодої сім’ї, яка три тижні подорожувала з трирічною Арішою країною і ділилася досвідом. Цього було достатньо. Тим більше, що дочку нашу звати теж Аріша. Пара писала про те, що одного разу їм довелося побувати з малою у лікаря через температуру і шлунок, і що лікарі там досить навіть пристойні, і що ціни помірні. Такої інформації було для нас достатньо. А загалом, серйозним поштовхом поїхати зимою в Азію на місяць став ще й той факт, що Аріші через рік до школи. І хто його знає, як складуться обставини.

Віза

Так як українцям для більшості країн світу потрібна віза, це було питанням номер 3. Росіянам не потрібна, а українцям-так. Благо, що є можливість отримати її по прильоту в аеропорту найбільших міст країни. Для цього треба замовити собі через інтернет approval letter (не сплутати з invitation letter, бо запрошення потрібно для традиційної туристичної візи, на яку подаються в посольстві). Approval letter- це дозвіл на отримання візи в аеропорту, його пропонують різні агентства, але можна замовити і міграційній службі напряму WWW.VIETNAM-IMMIGRATION.ORG 

Здається, ціни там були найнижчі, хоча в мене було враження, що з ними можна торгуватися. Ціна за дозвіл складає 10$ з людини за одноразовий в’їзд і 15$ за багаторазовий. Нас було три особи, я замовила на всякий випадок багаторазовий в’їзд і рахунок мені виставили на 25$ за всіх. Служба швидка, з радістю і толком дають відповідь на численні запитання англійською. Не лякайтеся, якщо вам прийдуть два листочки незрозумілою мовою, але англійськими субтитрами, де крім вас будуть зазначені ще 20 осіб, яким дають дозвіл на виготовлення візи в аеропорту. На всякий випадок я роздрукувала його у кольоровому форматі для кожного, 3 екземпляри.

Забіжу наперед, щоб не томити. Після прильоту всіх пасажирів направляють до однієї стійки, де ви з правого боку здаєте заповнену анкету з фотографією, дозвіл і паспорт, а потім чекаєте зліва, поки вас не покажуть на екрані і не покличуть, щоб забрати готовий паспорт і заплатити. Анкету я заповнила вдома заздалегідь, але можна і на місці. Багаторазова віза коштує кешом 50$ для однієї особи, решту не видають, тому треба мати точну суму, лише в доларах.

Процедура зайняла десь годину. Згодом напишу, як ми добиралися з аеропорту до готелю.

Будапешт парковка

Залишати машину на 33 дні не є дешевою послугою. Нам це коштувало майже 100 євро. Плюс треба рахувати дорогу туди-назад 700км, автобан 2 рази по 13 євро, тому що в місяць ми не вклалися. Це, насправді, дуже корисна інформація, бо, бронюючи авіаквитки, можна це врахувати. Якби ми прилетіли на 2 дні скоріше, зекономили б 13 євро за автобан і декілька євро за саму парковку, відповідно, і на ночівлі в Хошиміні, але й тут є «але». Можливо, якраз лише в цей єдиний день квиток коштував 550 євро, а не, скажімо, 600. Одним словом, калькулятор в руки і рахуйте. В аеропорту Будапешта є багато різних можливостей паркуватися. Найдешевша-Холідей плюс.

 

Маршрут і час

Перш ніж бронювати авіаквитки, треба приблизно визначитися з маршрутом і подумати, скільки часу/грошей ви можете потратити на подорож. Минулого року ми провели в Іспанії 3 тижні у зимовий період. Нам дуже сподобалося, тому цього разу вирішили збільшити термін ще на тиждень і спробувати таку славнозвісну «зимовку» у теплих краях. 2-3 місяці однозначно задовго, місяць здавався ідеальним рішенням. Два тижні з місяця я працювала, 2 тижні вперше в житті насолоджувалася «безмейловим» часом. У зимовий період я працюю віддалено онлайн, різниця в часі Україна- В’єтнам 5 годин, що дозволяло виходити на зв'язок о 16.00. Таким чином у мене був цілий дань на покорення в’єтнамських широт і висот, зустрічі, тим більше що з 17.00 год. там темно, а вечірньо-нічне життя нас цікавило не дуже.

Плануючи будь-яку подорож, я спочатку читаю багато відгуків, форумів, щоденників, потім вибираю маршрут і копіюю собі інформацію про об’єкти і напрямки, які б хотіла відвідати. У випадку з В’єтнамом було 2 варіанти: з півночі на південь або навпаки. Я вибрала перший варіант, керуючись такою логікою, що спочатку тіло треба вивезти з зими в більш холоднішу частину країни і закінчити абсолютним теплом. Для такого маршруту потрібно загалом 3 тижні. У нас було 4, я вирішила, що один лишній тиждень проведемо просто на морі, без екскурсій і переїздів, щоб відпочити перед поверненням додому. Та й дитині має бути радість від поїздки.  По великому рахунку я задоволена вибраним маршрутом і спланованим часом. Вкінці напишу, що можна змінити і удешевити.

Маршрут визначив, звідки і куди брати квитки: Будапешт-Ханой (столиця країни, знаходиться на півночі країни) і Хошимін (Сайгон)-Будапешт. Сайгон-колишня столиця Вєтнаму, знаходиться на півдні країни.

Приготування, щеплення, медикаменти

Декілька років тому ми вже були в Азії, в Тайланді. Тоді турагенство рекомендувало нам купити собі перед поїздкою ліки і пропити їх, що ми і зробили. Це була літня подорож, спека була нестерпна і мене постійно нудило. Тепер же ми збиралися зимою, була надія на комфортніший режим. Офіційних застережень і обов’язкової вакцинації щодо подорожі до В’єтнаму нема, є лише рекомендації. Ми навіть контакти лікаря в Ужгороді знайшли, ніби єдиного, що може замовити і зробити щеплення від гепатиту, але за місяць до подорожі передумали. Ми просто за два тижні і два під час поїздки прийняли по пігулці. Я навмисне не буду давати назви і щось тут радити. Думаю, що кожен сам для себе має вирішити це питання. Інформація є тут  і на багатьох інших сайтах:

https://www.health-ua.org/faq/privivki/170.html

В Азії ми зустріли пару німців, які в свою чергу консультувалися безпосередньо в лабораторії, де створюють вакцину, і тамтешні фахівці казали, що краще організм вже нещадно лікувати, коли щось станеться, ніж травити його без причини, бо ці всі щеплення не без «побочки». Ця порада здалася мені слушною, але, як вже писала, кожен хай вирішує сам.

Що брати з собою? Комплект речей на 33 дні

Далі буде…


Аліса Смирна, сеціально для Zaholovok.com.ua

Частина 2: Що брати з собою. Комплект речей на 33 дні.

Частина 3: Інфоматеріали

 

 

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.