Новини

Від завтра валюту в банках мінятимуть лише з документами?

Обміняти гроші можна навіть з водійськими правами, але з документів зроблять копію

Національний банк не тільки вимагає від банків перевіряти наявність документів при обміні валюти, але й копіювати їх та зберігати копії.

Тож українські банки та пункти обміну валюти тепер збиратимуть копії документів незалежно від суми валюто обмінної операції. При цьому встановлення комісії за такі операції забороняється.

 

Zaholovok.com.ua звернувся по консультацію до закарпатських експертів.

 

В Управлінні Нацбанку в Закарпатській області повідомили, що наразі це нововведення ще не ввійшло дію і стане актуальним тільки з моменту опублікування. Очікують на це завтра, 23 вересня (водночас були прецеденти, коли відповідні рішення чекали на своє опублікування і по півроку).

Працівниця однієї з філій українських банків Марія Савченко висловилася за таку новацію: «Чому це було зроблено? Коли ви йдете в будь-яку торгову мережу, ще до того, як ви щось купили, вам пропонують придбати дисконтну картку, для цього ви заносите до неї свої дані. Тобто виходить, що ви ще й нічого не купили, а вже здали торговій мережі всі свої дані (Сільпо, Фокстрот, ДЦ тощо – всі працюють за цим принципом). У той же час подібне прохання банку відразу ж обурює. І зовсім нікого не дивує аналогічна пропозиція за кордоном. Крім того, коли ви платите за комунальну послуги, вам приходять квитанції. І на них, знову ж таки, ваші дані. Отже, ви просто ідентифіковані тією установою, яка надала вам послуги».

При цьому, наголошує фахівець, зовсім не обов’язково при обміні валюти показувати паспорт, як переконують окремі ЗМІ. Клієнт має право показати касиру будь-який документ, що посвідчує його особу і містить фотокартку та прізвище/ім’я. Тобто це може бути і журналістське посвідчення, і водійські права тощо. Касир повинен впевнитися, що ви – резидент України. Адже іноземець може лише продавати валюту. Може він здійснити і зворотний обмін, але тільки за наявності відповідного сертифіката, який засвідчить першу операцію.

За словами Марії Савченко, якщо сума обміну перевищує 50 тисяч гривень, то тоді вже потрібні й адреса та ідентифікаційний код (у цьому правила навіть спростили, адже раніше адресу й код потрібні були вже при операціях від 15 тисяч гривень). Така норма покликана допомогти банкам виконувати закони України по боротьбі з економічною злочинністю та для припинення діяльності тіньових валютчиків.

Директор відділення АТ «БМ Банк» Федір Петканич зауважив: «Регулятор погіршує умови валюто-обмінних ситуацій, ускладнюючи сам процес здійснення операції. Однак ми зобов’язані виконувати вимоги Нацбанку і, відповідно, будемо приймати та обмінювати валюту виключно при наявності документа, що посвідчує особу. Коментувати добре це чи погано ми не уповноважені, та зрозуміло, що це принесе певні незручності клієнту. Не завжди люди носять при собі документи, тому практика покаже – можливо, з часом таке нововведення і відмінять. Це залежатиме віл активної позиції громадськості, а не від нас».

Джерело фото: WWW

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.