Ужгородський коледж культури і мистецтв відзначить 70-річчя

12 травня виповнюється 70 років від часу створення головної кузні професіоналів у галузі культури і мистецтв на Закарпатті.

Навчальний заклад розпочав свою історію у 1947 році в Хусті – як технікум із підготовки культосвітніх працівників. У складних умовах повоєнної кризи 10 педагогів на чолі з директором Іваном Медведенком підготували перший випуск із 36 юнаків та дівчат. Однак охочих здобувати відповідний вишкіл виявилося значно більше.

В 1961 році до бібліотечної та клубної спеціальностей додаються хорове диригування та гра на народних інструментах, з огляду на що технікум трансформується в культурно-освітнє училище.

Саме під такою назвою в 1985 році навчальний заклад переїжджає до обласного центру та стає Ужгородським культурно-освітнім училищем. Переведений із Хуста педагогічний колектив тут поповнюється майже 70-ма талановитими викладачами з новим директором – Михайлом Митровкою. Навчальний процес нарешті здійснюється в новому просторому корпусі, також училище одержало власний гуртожиток.

Згодом, у 1990-му виш перейменовують в Ужгородське училище культури. Й ось уже десять років минає, відколи навчальний заклад зветься Ужгородським коледжем культури і мистецтв.

З 2011 року посаду директора обіймає Наталія Шетеля, котра є випускницею цього закладу. Під її керівництвом сьогодні свої знання і вміння, любов до культури та традицій Закарпаття 107 педагогів передають майже 300 студентам, які навчаються на сімох спеціальностях: "Музичне мистецтво", "Менеджмент соціо-культурної діяльності", "Сценічне мистецтво", "Хореографія", "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа", "Народна художня творчість" і "Бібліотечна справа".

Детально про минуле та сьогодення навчального закладу охочі зможуть довідатись зі сторінок видання "Ужгородський коледж культури і мистецтв: 70 років творчості, здобутків та визнань", що днями вийде друком.

Окрім того, підсумком майже двотижневого циклу святкових концертів, якими колективи вишу творчо звітували на рідній сцені, стане масштабна концертна програма "В мистецтві, натхненні, любові". Її творчий актив коледжу і презентує в залі Закарпатського облмуздрамтеатру вже цієї п'ятниці, 12 травня.

Початок о 16.00. Вхід вільний.   

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...