Новини

Ужгородські стронгмени намагаються врятувати спеціалізований зал

Про це під час прес-конференції 17 лютого розповів Сергій Олеоленко, майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон Європи та світу з пауерліфтингу, рекордсмен України та світу, багаторазовий призер Закарпатського силового турніру «Карпатський Медвідь». 

Спортсмен розповів, що за місяць незрозумілим чином орендна плата для тренажерного залу "Олімп" зросла із 5 до майже 13 тисяч гривень. Ця сума перевищує дохід  залу, а тому для спортсменів не є підйомною. 

Сергій Олеоленко  пояснив, що у залі займаються не просто так. Тут є чимало спорстсменів, які займають на змаганнях призові місця. Безкоштовно у залі займаються гандболісти, учасники АТО, інваліди. Окрім того тільки тут є унікальне обладнання для стронгменів і паверліфтерів, якого не знайдеш у звичайних фітнес-центрах. Купляли його люди за власні кошти, а керівництво СК "Юність" обіцяло повернути ці грші, але з 2009 року так і не спромоглося це зробити. 

Зважаючи на ситуацію спортсмени написали офіційне звернення, у якому просять провести вивчення законності збільшення орендної плати та вивчити, чи немає у діях керівництва СК "Юність" зловживань. Під подібним зверненням підписалися понад 100 відвідувачів залу. 

Сергій Олеоленко також розповів, що заборгованість у сумі понад 15 тисяч спортсменам записали заднім числом. Зробили це після того, як спортсмени звернулися до Закарпатської облради з проханням знизити їм орендну плату. Натомість людям запропонували провести експертну оцінку приміщення і орендну плату у декілька разів підвищили. Спортсмени переконані, що певні люди свідомо вчинили такі дії. 

Сергій Варга, адміністратор спортклубу, учасник чемпіонатів України зі стронгмену, пояснив, що 20 січня він отримав довідку  про відсутність заборгованості, а за тиждень зал отримав незрозумілий борг, нарахований заднім числом. Хоча при цьому у розпорядженні Сергія є чеки про сплачену оренду за всі попередні місяці 

Іван Годя, кандидат економічних наук, доцент кафедри туристичної інфраструктури та сервісу, додав, що подібна експертна оцінка не була передбачена і могла проводитися тільки для цілого спорткомплексу. Окрім того базується вона на розрахунку для комерційних площ, а не для державних. 

Юрист Євген Лейба, пояснив, що експерти під час оцінки включили у аналіз і майно орендаторів, що не є логічним. Окрім того саму експертизу спортсмени не замовляли, і умови договору  СК змінило в односторонньому порядку,  а не в двосторонньому, як це мало б бути.

Роман Корсак, доктор історичних наук, професор, кандидат у майстри спорту, зауважив, що зал є унікальним, адже він розрахований саме на стронгменів. Тут можна кидати штангу на підлогу і робити інші речі, недоступні у звичайному фітнес-центрі. Окрім того абонплата складає всього  200 гривень на місяць. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.