Новини

Українці домовилися з румунами про порогові величини забруднень прикордонних вод

23-25 жовтня 2012 року у Хусті відбулася зустріч українських та румунських експертів з питань оцінки якості води р.Тиса. З української сторони участь взяли спеціалісти Державної екологічної інспекції у Закарпатській області та представники Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса. У ході зустрічі українська Сторона поінформувала румунську Сторону про структурні зміни у природоохоронних органах України.

 Експерти розглянули питання щодо аналізу стану якості води в прикордонних створах р.Тиса за 2011 рік (Валя Вішеулуй/Ділове та Течеу/Тячів), порівняння результатів аналізів спільних відборів проб води р.Тиса у створі історичного мосту Солотвино/Сігету Мармацієй, які проводилися відповідно до Робочої програми на 2011 рік.

 Згідно з узгодженою Програмою  у  2011 році провели  12 одночасних відборів проб води р. Тиса в створах Ділове-Валя Вішелуй та Тячів-Течеу. Аналітичні дослідження проб води проводилися на базі лабораторій обох країн у відповідності до діючих методик та існуючого обладнання.

Після порівняння результатів лабораторних досліджень встановлено, що значення показників, які визначались є співставними. Оцінка якості води у визначених контрольних створах показала, що якість води в р. Тиса за 2011 рік залишається незмінною. Експерти констатували, що в 2011 році транскордонного забруднення на українсько-румунській ділянці р.Тиса не було зафіксовано.

 На зустрічі також був визначений перелік показників для проведення аналітичних досліджень, узгоджені Програми проведення спільних вимірів витрат води та відбору проб води на 2013 рік для р. Батарч (Тарна Маре) в створі Холмовець – Батрач ПЗ 90 та р. Тиса(Ділове-Валя Вішелуй та Тячів-Течеу).

 Сторонами було визначено порогові величини, при яких передається сигнал тривоги при надзвичайному забрудненні, що неможливо уникнути на прикордонних водотоках р.Тиса, - повідомили на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.