Новини

Україна фактично "подала заявку" на вступ до Євросоюзу

Верховна Рада ухвалила постанову "Про європейський вибір України", яким фактично подала заявку на вступ до ЄС. За це рішення проголосувало 298 народних депутатів, -  передає Укрінформ.

"Верховна Рада України як єдиний орган законодавчої влади, що втілює волю своїх виборців, заявляє, що ратифікувавши Угоду про асоціацією між Україною та ЄС, Україна як європейська держава, яка поділяє спільні цінності демократії та верховенства права, підкреслює свій суверенний вибір на користь майбутнього членства в ЄС відповідно до статті 49 Договору про ЄС", - зачитав текс заявки спікер Олександр Турчинов.

Голова ВР також наголосив, що вибір України щодо європейського майбутнього є "рішучим та остаточним".

Раніше Президент України Петро Порошенко підписав закон про ратифікацію Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Підпис під документом він поставив у Верховній Раді одразу після синхронної з Європарламентом ратифікації.

Синхронний процес ратифікації відбувся у режимі відеоконференції між Києвом і Страсбургом.

У Європарламенті за відповідну законодавчу резолюцію віддали свої голоси 535 депутатів.

У Верховній Раді законопроект про ратифікацію Угоди підтримали 355 народних депутатів.

Після ратифікації законодавчими органами України і Євросоюзу з 1 листопада 2014 року розпочнеться тимчасове застосування деяких положень політичної, інституційної та секторальної частин документа.

Повної чинності Угода набуде після завершення її ратифікації усіма 28-ма країнами-членами ЄС.

Орієнтовний строк виконання Угоди про асоціацію становить 10 років.

Нагадаємо, Угоду про асоціацію України й Євросоюзу підписували в два етапи: 21 березня 2014 року - політичну частину, а 27 червня 2014 року - економічну.

Проект закону про ратифікацію асоціації Президент України Петро Порошенко подав у Верховну Раду лише 15 вересня. Це сталося після того, як у Брюсселі 12 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін, комісар ЄС з питань торгівлі Карел де Гухт та міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв домовилися відтермінувати передбачене Угодою запровадження поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі до 1 січня 2016 року.

Угода про асоціацію налічує понад тисячу сторінок, а за своєю структурою складається з преамбули, семи частин, 43 додатків та трьох протоколів.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.