Новини

Учасників мукачівської справи залишили під вартою

Учора розпочалося перше судове засідання вже по суті у "мукачівській справі".

Прокурор Голінченко мав зачитати обвинувальний акт, який в'язні побажали чути повністю. Із 125 сторінок друкованого тексту Голінченко осилив 13, після чого попросив зробити перерву, щоб попити води. 

Утім, і ці 13 сторінок містили деякі суперечності. Наприклад, нещодавно, після затримання Олександра Сачка, і генпрокуратура, і судді визнали загальновідомий факт: Олександр Сачко терактів не вчиняв і "злочинну банду ПС" не створював. А згідно обвинувального акту саме він є організатором злочинної банди та терактів.

Також у акті йдеться про те, що бійці ПС Закарпаття виїжджали в АТО, аби ховатися від військкомату. 

Врешті, суд став розглядати питання про продовження запобіжного заходу - тримання під вартою. Сторона обвинувачення вчергове наполягала на продовженні, бо ризики, що ув'язнені будуть знищувати і спотворювати докази, залякувати свідків і потерпілих, на їхню думку, не зникли. Захист же був проти, посилаючись на практику Європейського суду з прав людини, а також на погіршення стану здоров'я обвинувачених.

Самі ж обвинувачені емоційно виказували невдоволення. Володимир Бурча, наприклад, посилався на Європейську конвенцію з захисту прав людини і основоположних свобод та на КПК України, де чітко зазначено, що для тримання людини під вартою, ризики виключно мають бути підтверджені доказами, а в даному випадку він не побачив жодного, а тільки припущення прокурорів. Також аби розвіяти міф про ймовірний тиск на потерпілих, запитав у них самих: "Ви мене боїтеся?" - жоден не відповів стверджувально. Бурча сказав, що він не знає, в чому конкретно його звинувачують, адже досі він чув лиш про злочини, вчинені групою невідомих осіб, тому не розуміє, чому ж за гратами саме він.

Горбенко, окрім того, наголосив, що від початку вони просять справедливого розслідування та суду, що вони самі у цьому зацікавлені, аби довести свою правоту. А переховуватись йому немає сенсу, бо він потребує постійного медичного нагляду. І докази не зможе спотворити, бо ж слідство завершилось, а наскільки він розуміє, всі докази та протоколи допитів мають бути у прокуратури під замком.

Деяк та Мунчак погодилися із захисником та побратимами. 

Після нарадчої судді зачитали ухвалу, згідно з якою термін утримання під вартою всім чотирьом продовжують на 2 місяці (до 18 лютого 2017), а слухання відкладають на 28 грудня. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.