Новини

У Великому Березному радилися, як протидіяти торгівлі людьми

Вчора, 2 липня, у Великому Березному відбувся круглий стіл на тему «Впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми у Закарпатській області».

Участь у заході взяли представники Великоберезнянської РДА, Департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА, ЗЖГО «Веста» та усіх дотичних структур, які діють у сфері протидії торгівлі людьми.

Як розповіла голова Закарпатської жіночої громадської організації «Веста» Інна Сабадош, наразі в області за підтримки Міжнародної організації з міграції реалізується проект впровадження Національного механізму суб’єктів, які здійснюють заходи щодо протидії торгівлі людьми у Закарпатській області. У рамках цього проекту у 2014 році проведено вже 2 навчання працівників соціальних служб та відповідальних осіб за проведення процедури реєстрації статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми. Проведено  7дводенних тренінгових навчань. Учасники цих тренінгів отримали сертифікати про проходження навчання, тобто вони вже знають,  як поводитися у цій ситуації, зараз проводяться круглі столи.

Упродовж цього року планується  провести ще 8 круглих столів у районах Закарпаття.  Це Мукачівський, Перечинський, Тячівський, Рахівський та інші райони.  Участь у круглих столах візьмуть представники усіх структур, служб та організацій, які працюють на Закарпатті у сфері протидії торгівлі людьми.

 «Проект реалізується у 9 містах України. Почав працювати із жовтня 2013 року у Закарпатській Одеській та Миколаївській областях – там, де розвинуті міграційні процеси», – зазначила голова ЗГЖО «Веста» Інна Сабадош. 

За її словами, минулого року по Україні загалом 53 людям надали статус осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Із них 6 – закарпатців. «Механізм, процедура надання людині статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми  запрацювала у травні 2012 року. Люди непоінформовані про можливість отримання такої допомоги, не всі особи, які пережили відповідні види експлуатації , хочуть визнавати себе такими, боячись осуду, не хочуть визнавати, що є постраждалими і звертатися за допомогою», – сказала Інна Сабадош. «Це офіційно 6 осіб є постраждалими від торгівлі людьми. Насправді їх набагато більше»,  – додала вона. 

«На сьогодні держава взяла на себе зобов’язання давати допомогу таким особам. Дуже важлива зараз підготовка спеціалістів, дотичних до вирішення цієї проблеми, інформування населння про їхні права стосовно такої ситуації», – вважає  Інна Сабадош.

За її інформацією, організація «Веста» у своїй діяльності  стикалася з такими видами торгівлі людьми та насилля, як  торгівля дітьми, примусове жебракування, втягнення  малолітніх у злочинну діяльність, трудова експлуатація неповнолітніх, особливо у літній період, трудова експлуатація іноземців на території Закарпатської області та ін.

«На практиці знаємо цей досвід. Тому можемо передати його іншим. На сьогодні на Закарпатті пройшло ґрунтовне навчання соціальних працівників, відбулося 7 дводенних тренінгів, на яких були представлені всі дотичні до роботи з протидії торгівлі людьми структури. Крім того, будуть проведенні додаткові навчання», – додала Інна Сабадош. 

«За минулий рік до організації «Веста» зверталися близько 20 осіб, тільки 6 отримали статус постраждалих від торгівлі людьми. Ця ситуація має змінюватися. Механізм тільки запрацював, були випадки з неправильно оформленими документами. Цьогоріч більше інформації, більше роботи з протидії торгівлі людьми, ситуація має покращитися», – зазначила Інна Сабадош.

Довідка:

На Закарпатті реалізується проект «Впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми у Закарпатській області». Проект проводиться за підтримки Міжнародної організації з міграції, здійснюється ЗГЖО «Веста» у партнерстві з Департаментом праці та соціального захисту населення Закарпатської області.

Метою проекту є впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми у Закарпатській області.

Проект підсилить спроможність державних установ, органів внутрішніх справ та неурядових організацій регіону у сфері виявлення, ідентифікації осіб, постраждалих від торгівлі людьми, сприятиме їх якісній реабілітації, що створить умови для реалізації прав постраждалих від торгівлі людьми.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.