Новини

У Мукачеві школярі писанками прикрасять Дерево Миру

У неділю, 19 квітня, мукачівські школярі прикрасять Дерево Миру. Своєрідну «естафету» Мукачівський екоцентр прийняв з Німеччини – від родини Волкера Крафта із м. Заальфельд.

У першу неділю після Великодня   школярі  всіх мукачівських шкіл та району прикрасять одне із унікальних дерев еко-куточку крашанками та писанкамм.

Кращі світлини цього чудо-дерева разом із городянами причетними до цього чуда та спільно написаним листом-запрошенням  сім'ї Крафт  на святкування наступного Христового Воскресіння у Мукачево буде відправлено поштою зразу після цієї події.

 Початок прикрашання о 16.00. Мукачево, вул Толстого, 15/3 (між вул. Ілони Зріні та вул Шевченко, позаду міськ суду)

Довідка:

У Німеччині існує великодня традиція наряджати дерева розфарбованими яйцями, які у нас називаємо писанками .   Але сім'я з німецького міста Заальфельд робить це по-особливому.
 
Ось уже півстоліття сім'я Крафт до Великодня прикрашає яблуню у своєму саду, як це роблять і багато інших німців, вбираючи пасхальне дерево (Ostereierbaum). Ця традиція так і залишилася б милим сімейним звичаєм, якби Волкер Крафт не використав для цієї мети ні багато ні мало 10 000 розфарбованих яєць! Тепер подивитися на це дивовижне видовище збирається безліч туристів.
 
Волкер Крафт прикрашає дерево в своєму саду з 1965 року. Все починалося все з двох десятків пластикових яєць, але поступово їх ставало все більше і більше.

Із суто сімейної ця традиція стала справжньою  «родзинкою» міста Заальфельда, адже саме яблуня Крафта щороку приваблює туди натовпи туристів. Великодні яйця для прикраси чудо-дерева надсилають люди з різних куточків Німеччини.

Волкер використовує для прикраси дерева як штучні, так і свіжі курячі яйця. Штучні він потім прибирає на зберігання в гараж до наступного року, а свіжі роздає.  Кожне яйце прикрашено індивідуальним малюнком. 
 

Дочка Волкера і Крісті  Крафт, Габріела, стала художником і теж допомагає батькам в декоруванні великодніх яєць для яблуні.  Кожне яйце має свій неповторний малюнок чи візерунок і прикрасити ним це чудо дерево для німців вважається за честь.

На жаль, цього року дивовижне пасхальне дерево вбирається в останній раз. Сім'я Крафт прийняла рішення більше не наряджати свою яблуню, тому це стає дуже клопітно для літньої пари, адже господареві будинку в цьому році виповнюється вже 80 років.

Ініціативна група Мукачівців разом із БФ "Віта Дольче"  вирішили перейняти "естафету" і продовжити життя "пасхального" дерева у дендрарію Мукачівського ЕКО Центру. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.