Новини

Тромбоз: що це таке і які його наслідки?

Минулого разу ми говорили про приховану, але дуже небезпечну недугу – анемію (читайте у РІО №39 за 27 вересня цього року), яка часто вражає дітей (із 25,5 тисяч випадків на Закарпатті в минулому році половину становлять саме вони). А зараз настав час розповісти про ще серйознішу проблему – тромбоз, який частіше вражає людей старшого віку.

Що таке тромбоз?

 

У здорових судинах кров вільно циркулює. Однак інколи у певному місці вона починає «застоюватися», і поступово утворюється тромб, тобто згусток крові, який не дає крові вільно рухатися кровотоком.

 

Якщо тромб перекриває понад 75% судини, то з’являються відчутні проблеми зі здоров’ям. Якщо ж 90% – то настає некроз, тобто відмирання тканин. Буває, що тромб або його частина відривається, і починає рухатися по кровоносній системі. Це ускладнення називають «емболія», і воно надзвичайно небезпечне, адже тромб може перекрити, наприклад, судину в легені, і призвести до раптової смерті.

 

Це можна порівняти із камінцем, який застряг у шлангу з водою – якщо він маленький, то можна навіть не помітити; але чим більший його розмір, тим серйозніші проблеми він несе. А наслідки тромбозу і без ускладнень дуже небезпечні. Якщо це венозний тромбоз, то можуть бути проблеми із кінцівками, в найгіршому випадку – аж до ампутації, або ж із внутрішніми органами – печінкою, нирками тощо. А якщо артеріальний, то може виникнути інсульт чи інфаркт.

 

Які причини тромбозу?

 

Виділяють три фактори, які сприяють розвитку тромбозу:

1) специфічний склад крові, наприклад, внаслідок генетичних дефектів чи аутоімунних захворювань;

2) пошкодження судинних стінок внаслідок хірургічної операції, травми чи інфекції, або ж через порушення обміну речовин (підвищення рівня холестерину, порушення ліпідного обміну, цукровий діабет тощо);

3) характер кровотоку, наприклад, застій крові внаслідок травми, сидячого способу життя, певних захворювань чи прийому медикаментів.

 

У групі високого ризику – літні люди після 65 років, ті, хто веде малорухомий спосіб життя, страждають на серцево-судинні хвороби, ожиріння, варикозне розширення вен, онкологічні захворювання, зловживають алкоголем, курять, приймають оральні контрацептиви, перенесли складну хірургічну операцію чи отримали серйозну травму.

 

– Ми підходимо до здоров’я людини комплексно, розглядаємо організм в цілому, включаючи спосіб життя, звички, сімейну історію, – розповідає головний лікар КЛІНІКИ «ГЕМО МЕДИКА» Наталія Рубіш, гематолог – Однак проблема тромбозів та їхніх наслідків дуже складна й небезпечна. На жаль, серцево-судинні хвороби стрімко молодшають, і зараз інсульти чи інфаркти бувають навіть у 35-річних.

 

Як діагностувати тромбоз?

 

Виявити тромбоз, який ще не призвів до серйозних наслідків, досить важко. Тільки уважний сімейний лікар, який знає про ваше здоров’я усе, і спостерігає у динаміці, може насторожитися і призначити відповідні обстеження.

 

На щастя, у КЛІНІЦІ «ГЕМО МЕДИКА» є все необхідне для оперативної та точної діагностики: аналізатори світового лідера серед медичного обладнання – фірми SIEMENS, завдяки яким будуть визначені важливі показники загортальної системи крові та інші,що можуть впливати на гемостаз; сучасний і високоточний апарат для ультразвукового дослідження судин (теж, до речі, SIEMENS); і найважливіше – команда професійних лікарів, спеціалістів у різних сферах.

 

У випадку ж, якщо тромбоз уже виявлений, регулярні обстеження у цій клініці допоможуть відслідкувати, чи правильно призначене лікування, наскільки ефективно діють препарати. Ну а якщо, не дай Бог, сталася біда, наприклад, інсульт, то за допомогою сучасного комп’ютерного томографа можна з’ясувати причину та локалізацію порушення мозкового кровообігу, що допоможе врятувати життя і максимально відновити здоров’я.

 

– Тромбоз – це серйозно, але ми, лікарі, знаємо, як цьому зарадити, – заспокоює пані Наталія. – Насправді утворення тромбів – це нормальний захисний процес в організмі, який задуманий, щоб запобігати крововтраті, тому виявити його на ранніх стадіях дуже непросто. Головне – звернутися вчасно і обстежити людину не «аби як», бо показників крові є дуже багато, і тільки гематолог знає, які саме потрібні, як їх трактувати і куди далі звертатися.

 

Тож можливо, саме зараз час привести батьків у «ГЕМО МЕДИКУ» (ну що поробиш, наші батьки – що малі діти, їх треба до лікаря водити за руку). А ще краще – заодно і себе перевірити, адже профілактика тромбозів значно ефективніша й простіша, ніж лікування.

 

Ну і не забувати основні правила збереження здорових судин: достатня кількість чистої води, корисна їжа, активний рух, спокій і гарний настрій. Так і жити приємніше, і хвороби втікають. Здоров’я вам!

 

 

Чекаємо вас у КЛІНІЦІ «ГЕМО МЕДИКА»!

Попередній запис за телефонами: (0312) 67-18-17, (099) 531-76-87.

м. Ужгород, вул. Перемоги, 28 (біля «Білочки»)

www.HemoMedika-Uzhgorod.eu

Ліцензія МОЗУ АЕ 282400 від 13.02.14 р.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.