Новини

Свалявчанка заробляла на життя інтернет-шахрайством

23-річна жителька Сваляви розміщувала в Інтернеті оголошення про продаж різних товарів.

Довірливі покупці переказували гроші, після чого шахрайка знімала оголошення й вимикала свій телефон. Викрили ж її свалявські правоохоронці спільно з співробітниками відділу по боротьбі з кіберзлочинністю ГУНП області.

23-річна мешканка Сваляви видурювала гроші дуже просто. У соцмережі розмістила під вигаданим іменем та фото інформацію про продаж дитячого комбінезона, ліжечка, гойдалки та велосипеда. Знайшлись покупці, які переказали гроші. Отримавши гроші на рахунок, спритна закарпатка вимикала телефон та видаляла себе зі сторінки. А далі створювала нову, під іншим вигаданим іменем...

Жертвами зловмисниці стали 5 жінок із різних куточків України: з Вінницької, Львівської, Донецької областей. Загалом потерпілі перерахували закарпатській шахрайці понад 8000 гривень.

Як розповіла одна з потерпілих, 30-річна жителька Донецької області, вона знайшла на відомому Інтернет-сайті оголошення про продаж дитячого ліжечка по привабливій ціні. Зв'язалася з продавцем за вказаним в оголошенні телефоном. Домовились про купівлю. Того ж дня жінка перерахувала 3060 гривень на вказаний номер банківської картки, але товару так і не одержала. Телефон «продавця» не відповідав, а її сторінка в Інтернеті зникла. Зрозумівши, що її банально ошукали, донеччанка звернулася в поліцію.

Вирахувати спритницю допомогли фахівці з кіберполіції. Жінці оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Їй загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі, - пише відділ комунікації ГУНП в Закарпатській області. 

При проведенні слідчих дій задокументовано 5 фактів шахрайства 23-річної свалявчанки.

-Ми вкотре нагадуємо громадянам про ризики, що існують при купівлі товару через Інтернет, - коментує начальник Свалявського відділення поліції Ігор Покотецький. – Варто користуватися лиш перевіреними Інтернет-магазинами або Інтернет-аукціоном. До речі, більшість з них мають свою службу безпеки, котра страхує угоду між клієнтами на певну суму коштів. Що у випадку обману дозволить ошуканому клієнту повернути гроші. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.