Новини

Сумські медійники розповіли закарпатським, як швидко й безболісно роздержавитися

29 серпня відбуdся телеміст між ужгородським телеканалом Uin та Філія НСТУ «Сумська регіональна дирекція» - «UА: Суми» , головною темою якого стало роздержавлення ЗМІ в Україні та досвід областей.

Під час телемосту від Закарпаття взяли участь у дискусії Ярослав Гулан, представник ІМІ в Закарпатській області, медіаексперт, Олександр Бігарі, головний редактор районної газети Воловецького району «Голос Верховини» та Ірина Бреза, голова Ужгородського прес-клубу. По той бік екрану досвідом Сумщини ділилися Наталія Калініченко, голова Асоціації регіональної преси Сумщини, редактор газети «Білопільщина», Олександр Моцний, редактор Краснопільської районної газети «Перемога» та Артур Даценко, медіа юрист.

Дві протилежні географічно області України виявилося мають і протилежні підходи до процесу роздержавлення. Якщо на Сумщині під час першої хвилі веж роздержавилося понад 50% державних та комунальних видань, то на Закарпатті цей крок здійснили тільки дві із 13-ти районок, обласної газети та комунальної.

Для закарпатських учасників став несподіванкою і той факт, що районні видання вже тривалий час незалежні від державного фінансування, знаходять кошти самі, при цьому їм вдається виходити у кольорі, на 16-ти сторінках, загальний наклад районок за місяць складає понад 600 тис. примірників. 

Закарпатськкі медійники розповіли про свій досвід роздержавлення та пояснили, що рішучості  вивести владу із засновнків бракує через те, що фінансові перспективи для газет є досить примарними. Сумські експерти погодилися, що пресі нині важко, є випадки, що і на Сумщині після роздержавлення закрилось одне з видань. Але загалом ситуація є оптимістичною і районки мають перспективи. Зокрема і у тому, що після зміни форми власності редакції можуть укладати угоди на розміщення інформації від міської, районної та обласної влади і отримувати кошти навіть більші, ніж раніше.

Телеміст проводився у рамках проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності», який виконує ГО Тернопільський прес-клуб при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.