Сьогодні в Ужгороді стартує виставка «Архітектура Ужгорода: Австро-Угорська доба»

Пріквел до виставок «Міжвоєнна архітектура Ужгорода (1919-1939)», яка відкрилася в «Совиному гнізді» 15 жовтня 2016-го року та виставки-флешмобу «Врятувати «Ужгород», яка відбулася 1 червня 2017-го на вулиці Волошина.

Архітектура австро-угорської доби в Ужгороді — така близька і така невідома. Що ми знаємо про будівлі, повз які ходимо щодня? Коли вони побудовані? В яких архітектурних стилях? Хто їхні автори? Які відмінності між архітектурою Ужгорода та архітектурою, скажімо, Львова? Що спільного між будівлею Парламенту Угорщини в Будапешті та ортодоксальною синагогою в Ужгороді? На ці та інші питання покликана дати відповіді виставка, присвячена архітектурі 1867–1918-х років.

Двоє відомих дослідників ужгородської спадщини – Олег Олашин та Ліна Дегтярьова,

три місяці невтомних досліджень,

сотні прочитаних статей на 4-х мовах,

24 детально вивчені об'єкти,

і все це для того, щоби розповісти вам найцікавіші подробиці про будівлі, а з ними і життя Ужгорода в кінці XIX – початку XX століття.

Відкриття виставки відбудеться 2 червня, у п’ятницю, о 17:00 в історико-культурному комплексі «Совине гніздо». Запрошуємо вас!

Серію вуличних виставок проводить Мистецький центр «Кубло» (ГО «Асоціація сприяння освіті та культурі «ЛІК») у рамках проекту з актуалізації культурної спадщини «Ми місто». Міжнародний проект CHOICE (Cultural Heritage: Opportunity for Improving Civic Engagement – Культурна спадщина: можливості для покращення громадянської активності) відбувається за підтримки Європейської асоціації для місцевої демократії ALDA, проект фінансується Європейським Союзом.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...