Новини

Сьогодні в Україні до школи пішли більше 400 тисяч першачків

У вівторок, 1 вересня, в Україні розпочинається новий навчальний рік. У перші класи підуть 414 тисяч діток, а першокурсниками вищих навчальних закладів стануть 307 тисяч. Про це повідомляє Укрінформ.

У перший клас піде на 38 тисяч дітей більше, ніж торік. Крім того, українські виші приймуть 20,5 тис. випускників шкіл із Донеччини та Луганщини, а також 963 – із окупованого Криму.

Цьогорічний вересень у цьому сенсі є особливим. В Україні стартує освітня реформа, яка покликана дати відповідь, бодай, на деякі зі згаданих запитань. І хоча Закон про освіту ще не внесений до Верховної Ради, в школах уже відбуваються відчутні зміни, які певною мірою відображають еволюцію усього суспільства.

Зокрема, у навчальних планах передбачено збільшення часу на вивчення іноземних мов. Ще новація - у старших класах збільшується час на вивчення предмета «Захист Вітчизни». Вивчати цей предмет тепер будуть 1,5-2 години на тиждень. Нововведення це є абсолютно зрозумілим в умовах неприхованої агресії проти України, яка переводить почуття патріотизму в абсолютно матеріальні категорії фізичного загартування та вміння поводитися зі зброєю.

Важливо - жодне з цих нововведень не має збільшити навантаження на учнів. Водночас відбувається певне розвантаження учбових програм за рахунок так званих «варіативних складових».

До того ж, скорочення торкнулося програми із зарубіжної літератури з 5-го по 9-й класи, з якої зникли відомі для старших поколінь імена. Наприклад, повість Михайла Булгакова «Собаче серце» вилучили з програми 9 класу і перенесли на альтернативне вивчення, тобто на розсуд учителя. А роман цього ж письменника «Майстер та Маргарита» буде тепер у програмі 11 класу. Добре це чи погано - питання дискусійне, але ці скорочення також не відбувалися «на порожньому місці».

\

«Навчальні програми змінилися в бік спрощення на 10-15%. Це пов'язано зі зверненнями батьків, громадськості. Просили спростити програму, бо діти перевантажені», - сказала начальник відділу Департаменту середньої освіти МОН Наталія Бескова.

За її словами, навчальні програми будуть спрощуватися й надалі. Крім того, в межах освітньої реформи середню школу очікує перехід на 12-річну систему.

Водночас із 1 вересня вчителям планують підвищити зарплати, а студентам стаціонару – стипендії. Про це ще в неділю заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Учитель без категорії отримає додатково 470 гривень. Вчитель вищої категорії отримає додатково 605 гривень. Студенти вищих навчальних закладів І і ІІ категорії будуть додатково отримувати 112 гривень. Студенти, які навчаються в навчальних закладах ІІІ–IV категорії, – 95 гривень", – уточнив глава уряду.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.