Новини

Сьогодні - Міжнародний день бармена

Сьогодні, 6 лютого, відзначають Міжнародний день бармена, у Таджикистані - День міліції, в Китаї - Свято ліхтарів Юаньсяо, у Фінляндії - День саамської народу, у Новій Зеландії - День Вайтанги, в Японії - Сніговий фестиваль в Саппоро, на Ямайці - День Боба Марлі.

 

У цей день у 1900 році Олександр Попов вперше передав по радіо сигнал про лихо на морі, у 1901 — у Парижі на вокзалах з'явились перші громадські телефони, у 1925 — почала виходити перша українська піонерська газета «На зміну» (згодом — «Зірка»), у 1935 — у продаж вперше надійшла настільна гра «Монополія», у 1944 — прийнято постанову про повернення з евакуації до Києва Академії наук України, у 1958 — в аеропорту Мюнхена під час зльоту розбився літак, на борту якого перебувала футбольна команда «Манчестер Юнайтед». Загинули 23 людини, серед них 8 футболістів, у 1958 — створено Спілку кінематографістів України, у 1985 — Стів Возняк, співзасновник компанії Apple Computer, залишив компанію на знак протесту проти її перетворення в громіздке і малоефективне бюрократизоване підприємство, у 1985 — компанія Microsoft оголосила про створення текстового процесора Word, призначеного для комп'ютерів IBM PC, у 1992 — Україна встановила дипломатичні відносини з Буркіна-Фасо, у 1996 — британську антарктичну станцію «Фарадей» передано українським полярникам. На її базі створено українську станцію «Академік Вернадський».

 

6 лютого День Ангела відзначають: Оксана, Герасим, Тимофій, Іван, Павло, Агапій.

 

У цей день народилися:

1313 — Джованні Бокаччо, італійський письменник, автор «Декамерона».

1564 — Крістофер Марлоу, англійський драматург і поет, ймовірний співавтор Шекспіра.

1861 — Микола Зелінський, російський хімік-органік, винахідник протигаза, каталітичного крекінгу нафти та гідролізу білків.

1883 — Дмитро Григорович, авіаконструктор, творець першого гідролітака.

1911 — Рональд Рейган, колишній президент США.

1912 — Єва Браун, дружина Адольфа Гітлера; одружилась з фюрером за день до того, як вони разом закінчили життя самогубтвом.

1913 — Ріп Торн, американський кіноактор.

1932 — Франсуа Трюффо, французький кінорежисер («451 по Фаренгейту», «Сусідка», «Наречені носять чорне»), один із засновників «нової хвилі».

1945 — Боб Марлі, ямайкський композитор, співак в стилі реґі («Get Up, Stand Up», «No Woman No Cry», «I Shot the Sheriff»).

1954 — Віктор Пшонка, український юрист, Генеральний прокурор України із 4 листопада 2010 року.

1962 — Вільям Бейлі (Ексл Роуз), вокаліст американської гурту «Guns N'Roses».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.