Новини

Сьогодні – Всесвітній день архітектури

Всесвітній день архітектури - міжнародне професійне свято архітекторів і всіх поціновувачів архітектурних шедеврів. Відзначається щороку першого понеділка жовтня одночасно зі Всесвітнім днем населених пунктів, - повідомляє Укрінформ.

Всесвітній день архітектури ((World Architecture Day) – міжнародне професійне свято архітекторів і всіх поціновувачів архітектурних шедеврів. Відзначається щороку першого понеділка жовтня за рішенням 20-ї Генеральної асамблеї Міжнародного союзу архітекторів (липень 1996 року, Барселона) одночасно зі Всесвітнім днем населених пунктів(проголошено за рішенням Генеральної Асамблеї ООН у 1985 р.). Цього дня традиційно відбувається нагородження лауреатів Всесвітньої архітектурної премії «World Habitat Awards», заснованої у 1985 році і яка вручається за найкращі архітектурні проекти в галузі соціального житла та екологічного і раціонального будівництва. Міжнародний союз архітекторів (МСА) був утворений у 1948 році в Лозанні за участю 27 делегацій з усього світу. Тоді його метою стало вирішення надзвичайно гострої проблеми відновлення зруйнованих Другою світовою війною міст, населених пунктів і промислових підприємств. На сьогодні у Міжнародному союзі архітекторів, що є неурядовою організацією, нараховується понад 120 національних секцій і більш як 1,3 млн архітекторів. Святкування Всесвітнього дня архітектури традиційно проводиться у формі різноманітних конференцій, на яких обговорюються проблеми архітектурної освіти, влаштовуються творчі дискусії, виставки. Найпрестижнішою премією в царині світової архітектури є Прітцкерівська премія, що вважається своєрідним аналогом Нобелівської. Серед її лауреатів такі відомі архітектори, як мексиканець Луїс Барраґан, британці Норман Фостер і Річард Роджерс, італієць Ренцо Піано, (саме ця «трійця» заснувала стиль «хай-тек»), француз Жан Нувель, американець Френк Оуен Гері (автор всесвітньо відомої будівлі музею Гуггенхайма в Більбао), британка арабського походження Заха Хадід, японці Шігеру Бан і Тойо Іто. На превеликий жаль, жодного українця серед лауреатів Прітцкерівської премії немає. Шкода також, що Україну чомусь оминають провідні архітектори світу, адже цікаві нетривіальні за задумом будівлі й архітектурні комплекси з’являються не лише в країнах з потужними економіками та інвестиціями (ОАЕ, Китай), але і в більш скромних за рівнем доходів на душу населення країнах.

Всесвітній день учителів (World Teachers' Day). Відзначається щорічно з 1994 року 5 жовтня. Цього дня в 1966 році скликана ЮНЕСКО і Міжнародною організацією праці конференція, ухвалила Рекомендацію «Про положення вчителів» – перший міжнародний документ, що окреслював умови праці вчителів. Всесвітній день учителів входить до системи всесвітніх і міжнародних днів ООН. Цей день має на меті привернути увагу до становища вчителів у суспільстві, їхньої ролі в розвитку освіти. Понад 100 держав світу відзначають Всесвітній день учителів, хоча деякі країни відзначають також і національний День учителя, зокрема й Україна.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.