Новини

Сільради Ужгородщини мають проблеми з виконанням бюджетів

Про це розповів начальник Ужгородської ОДПІ ГУ Міндоходів у Закарпатській області Тарас Триндяк.

Зведений бюджет Ужгородської ОДПІ за 7 місяців 2014 року отримав 178, 2 мільйона гривень, що на 8,15% більше, ніж було за аналогічний період 2013 року.

Втім, як пояснив чиновник, надходження рахували за мінусом “Єврокару”, адже ще з 1 січня його разом з мукачівським “Фішером” перевели на спеціалізований облік до міста Львів, як особливо великого платника.

Приріст по державному бюджету, який є складовою зведеного, склав 17.5%, тоді як місцеві бюджети продемонстрували лише незначне збільшення.

“Наразі сильно відчуваємо, як багато сільрад має складнощі з формуванням бюджету. Прогнози, втім, були скептичними ще на початку року, коли приймався новий бюджет. І навіть попри секвестр бюджету на 5% у населених пунктів все ще є складнощі”, - зауважив Тарас Триндяк.

Згодом чоловік додав, що на його думку, варто провести укріплення і у тих населених пунктах, котрі на себе не заробляють, сільради ліквідувати, аби не витрачатися на їх утримання.

Якщо говорити про структуру надходжень Ужгородської ОДПІ , то тут переважає податок на доходи фізичних осіб — 73.8%. Наступними ідуть єдиний податок — 10% і плата за землю — 10,2%. Таким чином всього 3 податки є головними наповнювачами місцевого бюджету.

Результати роботи за 7 місяців, на думку начальника ОДПІ, є незначними, але могло б бути і набагато гірше, адже за цей період неодноразово доводилося чути скарги на революційні події, згодом АТО. До прикладу, робота транзитних підприємств через бойові дії буквально паралізована. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.