Новини

Що слухають майбутні закарпатські журналісти, стоматологи та митці

Російський композитор і музикознавець Олександр Сєров писав: «Музика – це мова душі; це область почуттів і настроїв; це – в звуках виражене життя душі». А й справді майже кожна людина є меломаном. 

Нерідко на дорозі, у маршрутці, вдома, на перервах між парами, під час прогулянки можна побачити людей, які слухають музику. Для декого це просто супровідне заняття, а хтось іще встигає пританцьовувати під ритм мелодії. Тож із питанням «Що для тебе означає музика» ми і звернулися до наших друзів, знайомих. Подивимося, що із того вийшло.

 

Випускниця відділення журналістики Ірина Левіна каже, що для неї музика – це можливість абстрагуватися від навколишньої метушні та зануритися в себе:

«Я слухаю музику в маршрутці дорогою на роботу, або коли йду кудись пішки – це дозволяє створити відповідний настрій. Забути вдома навушники – це справжня проблема для мене». 

Яна Меньшикова, студентка 3 курсу Ужгородського коледжу мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту, зазначає, що любить будь-яку музику, але здебільшого її підбирає під настрій. Любить «музичні» катання на велосипеді. А в одну з найпопулярніших соцмереж «Вконтакте» заходить тільки для того, щоб знову «зустрітися» з нею – мовою душі. Ще дівчина малює під ритм мелодій.

 

Першокурсниця відділення журналістики Наталія Білей стверджує, що кожен день проживає із музикою, яка постійно підбадьорює її. «Якогось одного стилю немає; люблю «вічні» пісні таких виконавців, як «Queen», «Scorpions», «Sting», «Bryan Adams», «Скрябін», «Океан Ельзи», «Плач Єремії», «Друга ріка»,Тараса Петриненка, Тіни Кароль. Для мене головне – слова; у них має бути сенс», – зізнається дівчина. А ще додає, що музика відіграє важливу роль у її житті, допомагати відпочити їй від метушні, надихає та допомагає зрозуміти життя.

А Ольга Федотюк, студентка 2 курсу стоматологічного факультету УжНУ, кожну вільну хвилину присвячує музиці. Улюблені мелодії часто допомагають їй краще зосередитися під час підготовки до занять, заліків, іспитів.

Олеся Матій, студентка 1 курсу відділення журналістики, уважає, що музика допомагає переживати складні життєві ситуації, покращує настрій, примушує замислитися над проблемами. Найчастіше слухає рок, поп-рок, блюз, подобаються їй і драйвові треки, які додають сили та впевненості. Проте, під ліричний настрій підбирає спокійні мелодійні пісні. Зізнається, що не може жити без музики, адже і сама любить співати.

У серці випускниці відділення журналістики Катерини Галас музика дуже різножанрова: від спокійного фолку до важкого металу. Часто жанр залежить від настрою: «Під музику думаю, музикою лікуюсь, під музику радію». Ще дуже любить слухати якісну музику наживо. А, плануючи літній відпочинок,відмовляється від морів-океанів і мріє поїхати на музичний фестиваль.

Мирослава Гараздій, Джесіка Вайда, студенток 2 курсу відділення журналістики УжНУ

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.