Новини

Садоводи та ягідники України вимагають реформування галузі

26 квітня, на Загальних Зборах Асоціації «Украсдпром», які проходили на Закарпатті, садоводи України обрали Голову Ради. Ним став очільник одного з найбільших фермерських господарств країни голова ФГ «Гадз», Герой України Петро Гадз.В ході Загальних Зборів Асоціації було прийнято надважливу  для реформування галузі резолюцію.

Текст резолюції:

«Ми, представники підприємств галузі садівництва, ягідництва та розсадництва з усіх областей України констатуємо, що держава не приділяє достатньої уваги садівництву та ягідництву в Україні, не зважаючи на те, що галузь створює велику кількість робочих місць в сільській місцевості, вимагає майже на 100 відсотків залучення ручної праці та несе велике соціальне навантаження.

 За останні двадцять років сформувалася низка системних проблем, які не дають розвиватися галузі та стримують інвестиції в українські сади і ягідники, а саме:

-         відсутність спеціалізованого законодавства у галузі, що вирішує основні проблемні питання галузі, в тому числі через створення саморегулівних галузевих об’єднань, об’єднань індивідуальних виробників і фермерів;

-         неврегульованість земельних відносин на ділянках під багаторічними насадженнями;

-         знищення старої інфраструктури галузі та відсутність належних умов для створення і розвитку нової;

-         відсутність адаптованих до європейського законодавства стандартів якості продукції садівництва, ягідництва, посадкового матеріалу та, відповідно, механізмів контролю за їх дотриманням.

Враховуючи важливість цієї галузі для України, ми звертаємось до Прем’єр-міністра України, Міністра аграрної політики та продовольства України, Міністра економічного розвитку та торгівлі України, Спікера Верховної ради України, комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, керівників центральних органів виконавчої влади з вимогою забезпечити розробку і прийняття низки нормативно-правових актів, зокрема:

  1. Закону України «Про садівництво і ягідництво в Україні», яким буде урегульовано основні питання галузі щодо розміщення промислових насаджень, сортової політики,  розсадницької бази, зберігання та переробки плодів і ягід, сертифікації садівничої продукції та садивного матеріалу, впровадження системи науково обґрунтованих стандартів зрошувальних систем, іригації, делегування державних функцій контролю уповноваженим недержаним інституціям, зокрема, залучення національної галузевої саморегулівної організації.
  2. Змін до нормативно-правових актів в сфері регулювання земельних відносин з урахуванням виробничого циклу багаторічних насаджень та врегулювання питань грошової оцінки земель, з метою створення умов для збільшення площ садів, ягідників та розсадників, ефективного розподілу та використання земель сільськогосподарського призначення, направленого на раціональне розміщення та продуктивність насаджень основних плодових і ягідних порід;
  3. Змін до нормативно-правових актів щодо цільового призначення і грошової оцінки земель, зайнятих під господарські споруди для обслуговування багаторічних насаджень, збору, обробки та зберігання плодово-ягідної продукції в місцях її вирощування.
  4. Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».
  5. Нормативно-правових актів, направлених на створення правових засад державної підтримки галузі, зокрема, шляхом залучення довготермінових «дешевих» коштів (у т.ч. під державні гарантії) для підприємств, що займаються садівництвом, розсадництвом та ягідництвом.
  6. Змін до нормативно-правових актів з метою забезпечення державного фінансування створення нових робочих місць у сільській місцевості.
  7. Врахування пропозицій Асоціації «Укрсадпром» про внесення змін та доповнень Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки.
  8. Стимулювання впровадження місцевих програм розвитку та підтримки промислового садівництва.

Ми переконані, що виконання цих вимог забезпечить розвиток галузі і, як результат, створення нових робочих місць у сільській місцевості, наповнення місцевих та центрального бюджетів, насичення внутрішнього ринку вітчизняною плодово-ягідною продукцією в межах норм споживання населення, вирішення питань імпортозаміщення та збільшення експортного потенціалу України.

 

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.