Новини

Росія та Китай запускають газопровід "Сила Сибіру"

РФ та Китай почали будівництво нового газопроводу "Сила Сибіру" з церемонії у Якутську.

У церемонії закладання будівництва першої ланки газогону "Сила Сибіру" взяли участь російський президент Володимир Путін та віце-прем'єр Китаю Чжан Гаолі, - пише BBC Україна.

Угода на 30 років

Китайська національна нафтогазова корпорація (КННР) погодилась придбати у "Газпрома" газу на 400 млрд доларів. Переговори тривали 10 років.

Росія постачатиме в КНР 38 млрд кубометрів газу щороку протягом 30 років.

Ця угода зменшить залежність РФ від європейських країн, які наклали економічні санкції на Росію через ситуацію в Україні. Також у РФ сподіваються, що проект дасть поштовх для розвитку східних регіонів країни та дозволить постачати газ до Азійсько-Тихоокеанського регіону.

"Це дасть нам можливість підштовхнути розвиток у цьому регіоні, та й у всій країні, машинобудування, металургійної промисловості, трубної промисловості, хімічної промисловості", - заявив Володимир Путін на урочистій церемонії.

Також пан Путін пообіцяв об`єднати газопровідні системи європейської та східної частин Росії.

Китай почне роботи зі спорудженню своєї гілки газогону у першій половині 2015 року.

Початок постачання газу з Сибіру до КНР очікується на початку 2019 року.

Протягом останніх десяти років КНР отримувала газ з інших країн. Наразі найбільшим закордонним постачальником є Туркменістан.

Минулого року китайці почали отримувати газ із М'янми.

Китай є найбільшою країною-торговим партнером Росії. Двосторонній товаропотік сягнув 90 млрд доларів у 2013 році.

Країни хочуть збільшити цей показник до 200 млрд доларів протягом найближчих десяти років.

Після укладання угоди між "Газпромом" та КННР оглядачі заговорили про те, що газогін, поміж іншого, покликаний стримати зазіхання Китаю на Арктику та її ресурси.

Бобо Ло, експерт із зовнішньої політики з Інституту міжнародних відносин Chatham House стверджує, що Китай встановив з Росією "неоколоніальні економічні відносини". Це дозволить Пекіну отримувати зиск від експлуатації газових та мінеральних ресурсів сусіда, наводить думку експерта газета New York Times.

"Роснафту" не пускають до труби

У червні розгорілася суперечка між "Газпромом" та "Роснафтою" за право закачувати паливо до газопроводу "Сила Сибіру". "Роснафта" лобіювала право доступу до труби для незалежних виробників.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив у червні, що його холдинг і сам впорається з наповненням газогону.

Ігор Сечін, президент "Роснафти", нарікав на те, що "як не дивно, але підходи "Газпрому" засновані на власності єдиної газотранспортної системи".

За словами пана Сечіна, "Роснафта" сама розвиває низку родовищ газу у Східному Сибіру та розраховує на можливості "транспорту та монетизації" видобутого там газу.

"Роснафта" навіть зібралася судитися з "Газпромом" за право користуватися трубою.

"Газпром" стверджує, що незалежні виробники газу, від імені яких виступав Ігор Сечін, говорять лише про потенціал своїх ресурсів, а реальні обсяги їхнього газу можуть виявитися значно нижче озвучених.

"Незалежні" виробники, зокрема глава "Новатек" Геннадій Тимченко заявив про готовність фінансувати будівництво газогону, якщо їм дозволять закачувати газ у "Силу Сибіру".

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.