Новини

Rock-H, «Триставісім», «БеZ Обмежень» та ще 9 вартісних гуртів Закарпаття

Гурти із Закарпаття в тебе асоціюються насамперед із фольком? Геть від стереотипів! Даєш ще й темношкірий тріп-хоп, психоделічний фанк і тяглу музику про субмарини. І навіть руський рок! Не віриш? Читай дайджест від «MuzМапи».

Without Limits, Ужгород, українська музика

Without Limits («БеZ Обмежень»)

Хто такі?

Without Limits – вихідці із закарпатського міста Мукачево. Зібралися в 1999 році, а в 2006 знайшли продюсера й почали підкорювати український медіапростір. Із початку свого існування Without Limits встигли взяти участь у музичному конкурсі The Global Battle Of The Bands, створити гімн для хокейного клубу «Беркут» (у світлі останніх подій пісня часто помилково ототожнювалася зі спецпідрозділом МВС) та записати два повноцінних релізи: Underground (2007) й одноіменний Without Limits (2012). Останніми роками в репертуарі гурту з’являється дедалі більше українськомовних пісень, через що свою назву музиканти нині подають переважно як «БеZ Обмежень». Фронтмен Сергій Танчинець розповів «MuzМапі», що гурт починав саме з українськомовної назви, тому зараз відбувається своєрідне повернення до витоків. Це повинен ознаменувати новий альбом.

Що грають?

Музика  Without Limits – рідкісний приклад універсального альтернатив-року, який можна і на радіо почути, і в рок-компанії не соромно послухати. Свого часу хіт Underground був number one у ротаціях «М1». Найновіші українськомовні пісні «БеZ Обмежень» – не стільки брутальні, як поп-роково лагідні.

Де слухати?

https://vk.com/withoutlimits_band

https://soundcloud.com/taisiya-viktorovna

http://www.youtube.com/user/WithoutLimitsUA/videos

distinct, Ужгород, українська музика

Distinct

Хто такі?

Ужгородець Петро Neo Пащенко почав співати в одному метал-гурті, потім перейшов в інший, а потім захотів створити і свій власний. Заради започаткування Distinct він зміг переконати свого давнього приятеля Станіслава Романюка – гітариста тієї найпершої команди, повернутися зі США . Досить скоро склад поповнюється басистом Олексієм Бартованцем, другим гітаристом Робертом Пановим (також виступає як хіп-хоп МС), барабанником Vxt і діджеєм Віктором Вашашем (за словами фронтмена, двоє останніх у гурті вже не грають). Торік Distinct випустили перший міні-альбом «Точка неповернення». Другий ЕР – «Порожнеча» – має вийти наступного року.

Що грають?

Песимістичний українськомовний ню-метал, що тримається на важких рифах та діджейських вставках. Шкода, що до першого релізу Distinct не потрапила пісня з простою і зрозумілою назвою «Б**ть».

Де слухати?

https://vk.com/distinctmusic

http://distinctmusic.net/news

https://soundcloud.com/distinct_ua

doping, Ужгород, українська музика

Doping

Хто такі?

Компанія з трьох друзів-музикантів, що почали грати разом у серпні 2005 року. Вже за два роки Doping дають перший закордонний концерт (Словаччина), а в 2008 вирушають у спільний тур із  німецьким гуртом Total Konfus. У дискографії формації налічується два альбоми: Doping (2007) та Wrong Perfection (2009). У 2011 році  Doping роблять творчу перерву. Станом на сьогодні гурт нібито добряче відпочив і працює над новим релізом.

Що грають?

Панк як він є – не в поширеному «спопсовізованому» вигляді, а із серйозними соціальними меседжами. Наприклад, у найновішому альбомі Wrong Perfection музиканти серед усього іншого співають і про війну. Як ви вже зрозуміли, на момент запису цього релізу на календарі був 2009 рік…

Де слухати?

https://vk.com/dopingrock

Елегантно Зіпсовані, Ужгород, українська музика

Елегантно Зіпсовані

Хто такі?

Справжні ветерани рок-музики з Ужгорода. Зібралися в один із Днів перемоги ще минулого століття – 9 травня 1998 року. У 2002 «Елегантно Зіпсовані» стають фаворитами глядацьких симпатій на «Червоній Руті», після чого несподівано розпадаються. І лише в 2009 – із поверненням фронтмена Репа з Києва до Ужгорода – відбувається реюніон гурту. Минулоріч в «Елегантно Зіпсованих» вийшов перший за п’ятнадцять років повноцінний альбом – Hybrid.

Що грають?

Алюзії на творчість Енді Воргола із самої лише обкладинки Hybrid зовсім не випадкові. «Елегантно Зіпсовані» грають так, ніби навмисне застрягли в психоделічних шістдесятих саме для того, щоб додати їм осучаснених фанкових барв. Їхню «Гарну пані», «пана Кокаїна» та «Дивні сади» ви вже навряд зможете забути.

Де слухати?

https://vk.com/elegantnozipsovani

http://zipsovanno.wix.com/elegantno-zipsovani

Elefunk Vibrations, Ужгород, українська музикаElefunk Vibrations

Хто такі?

Ужгородські ентузіасти, які шукали себе з 2010 року і знайшли тільки тоді, коли взяли у склад вокалістку Катю, гітариста Віталіка та альтистку Мілу. Альбом Kontrast гурт писав настільки довго і напружено, що розпався одразу після виходу релізу в світ близько восьми місяців тому. Однак музиканти сказали слухачам не «До побачення!», а  «До нових проектів!». Довго чекати вони себе не змусили, але про це далі.

Що грають?

Поп-рок – радісний, немов слон після купання. Окрім африканських тварин, у піснях гурту можна знайти ще й мушлі та коників.

Де слухати?

https://vk.com/elefunkvibrations

https://soundcloud.com/elefunk-vibrations

In Submarine, Ужгород, українська музика

In Submarine

Хто такі?

Андрій, Артур та Дмитро – троє архітекторів, які зустрілися на початку 2010 року. Тоді ж вони вирішили «просто грати» й успішно роблять це досі. Також In Submarine планують видати альбом, але скаржаться на брак часу. Головними музичними орієнтирами музиканти називають Pink Floyd, Radiohead, Massive Attack та Tricky.

Що грають?

Те ж, що й багато українських інді-музикантів – англомовний пост-рок у вимушеній лоу-фай якості. При цьому всі троє архітекторів зізнаються, що головною в їхній музиці є аж ніяк не форма. Створення пісень In Submarine порівнюють із зануренням у воду, чим і пояснюють свою назву.

Де слухати?

https://vk.com/insubmarineband

https://www.facebook.com/InSubmarine/timeline

https://soundcloud.com/in-submarine

http://www.youtube.com/user/inSubmarine

http://www.lastfm.ru/music/In+Submarine

Kasiopea, Ужгород, українська музика

kasiopea

Хто такі?

Ті, хто продовжив справу Elefunk Vibrations (див. вище). Жіночі «складові» попереднього гурту – Катя та Міла – на місці, а це головне. Крім того, склад поповнився барабанником Василем. З’явилися kasiopea буквально на початку листопада, тому ще не встигли вигадати собі яскравої біографії. При цьому незаперечним фактом життєпису гурту є вихід першого одноіменного ЕР, куди увійшли лише три треки. Зате які! А зараз kasiopea готуються до зйомок нового кліпу.

Що грають?

Щось невловимо схоже на Elefunk Vibrations, тільки з сильнішим інді-позиціонуванням та пильнішим поглядом у міжзоряний простір. Особливою окрасою такого невагомого саунду слугує курчавий альт.

Де слухати?

https://vk.com/kasiopeaband

https://soundcloud.com/kasiopea-1

http://www.lastfm.ru/music/Kasiopea

Keas

Хто такі?

Синтетичний гурт з обласного центру. У 2008 році Keas заснували Михайло Тюпа та його сестра Віта. Музиканти використовують такі інструменти, як клавішні, грув-бокс, бас-гітара та барабани. Зараз гурт працює над дебютним релізом «КЕАС».

Що грають?

Електроніку, здебільшого натхненну двома темами – містом та кіно. Відтак трек Immortal присвячено пам’яті російського актора Сергія Бодрова-молодшого. А в композиції «Сітілайти» можна почути вокал Михайла, який взагалі частіше тисне на клавіші, ніж співає.

Де слухати?

https://vk.com/club5293466

http://www.lastfm.ru/music/Keas

Rock-H, Мукачево, українська музика

Rock-H / Рокаш

Хто такі?

Напевно, найвідоміший фольк-рок-гурт Закарпаття з міста Мукачево. У 2008 році «Рокаш» зібрав Віктор Янцо – відомий піаніст і член Спілки композиторів України. А в 2010, після участі «Рокаш» у проекті «Свіжа кров» на каналі «М1», про гурт заговорила вся Україна. Наразі Rock-H видав три альбоми: In Vinko Veritas (2012), «Отава» (2013) та «Білий динь» (2014). В останньому поряд зі звичним глибоким співом лід-соліста Іштвана Халуса можна почути перші вокальні спроби Янцо.

Що грають?

Майже всі пісні «Рокаш» виконують русинською говіркою – самобутнім закарпатським діалектом. Як і личить справжньому фольк-року, вони розповідають про любощі та ревнощі наших прадідів і прабабусь. Якщо у звучанні перших двох альбомів домінували клавішні Віктора Янцо, то в релізі «Білий динь» своє беруть гітари й навіть проблиски електроніки.

Де слухати?

https://vk.com/rock_h_music

http://rock-h.com.ua/sluhajte-novyj-albom-hurtu-rock-hrokash-bilyj-dyn-2928.html

https://soundcloud.com/vikrot-jantso/uplrt5fiqpyc?in=vikrot-jantso/sets/rock-h-1

http://www.ex.ua/user/Rock-H

http://www.youtube.com/user/Rokash100?feature=mhee

Tango Tempo

Хто такі?

Дивовижно, як біографія цієї ужгородської формації перетинається з життєписами деяких інших згаданих вище команд. Як і «БеZ Обмежень», Tango Tempo вибороли право представляти Україну на фестивалі Global Battle Of The Bands, обійшовши такі доволі відомі українські гурти, як «Гапочка» чи «Кораллі». А колись із музикантами грав басист Родіон Sun Lion, який нині перейшов до «Рокаш». Taximan City – дебютний альбом гурту, що вийшов у 2008 році.

Що грають?

Інструментальний тріп-хоп, лейтмотив якого виводять засновники Tango Tempo – Андрій Гасинець (гітара) та Alex Error (dj). Інколи до них приєднується темношкірий вокаліст Мартін Матого.

Де слухати?

https://vk.com/tangotempo

http://www.lastfm.ru/music/Tango+Tempo

Триставісім,  Ужгород, українська музика

Триставісім

Хто такі?

Здається, що в біографії цього веселого фольк-ска-гурту взагалі не було чорних плям! «Триставісім» зібралися 2010 року в Ужгороді, хоча перший виступ команди відбувся у Львові. За три роки музиканти закінчили міні-альбом «Перча», після чого одразу потрапили в поле зору українських ЗМІ: виступили у програмі Марії Бурмаки «Музика для дорослих» на ТВі та у «Фольк Music» на «Першому національному». У травні «Триставісім» презентували повноформатний реліз «Лачо», але його досі ніде не видно.

Що грають?

Емігрантський фольк-рок із балканським відтінком про харизматичних персонажів Закарпаття та околиць. Порівняння із Gogol Bordello та Гораном Бреговічем вітаються.

Де слухати?

https://vk.com/trystavisim

http://trystavisim.com/#Home

4исла, Ужгород, українська музика

4исла

Хто такі?

Гурт з Ужгорода, що займається творчістю з 2005 року. Серед регалій «4исла» – ефіри в програмі Андрія Куликова «Пори року» на радіо «Ера» та на російській хвилі «Маяк». У 2011 команда випустила альбом «Гражданин толпы», а до 2015 року працюватиме над записом другого студійника. Лідер музикантів Геннадій Донецький (ох, ця гра слів!) не обмежується творчістю в гурті. У його доробку – п’ять сольних релізів.

Що грають?

Закарпатський гурт, що грає якісний «західноукраїнський гостросоціальний російськомовний рок» – явище унікальне, і тому заслуговує окремої уваги. Музика «4исла» так схожа на творчість «ДДТ» та інших велетів жанру чи не тому, що в ній багато про небо та Бога. Не дивно, що творчість музикантів знайшла відгук у російських слухачів.

Де слухати?

https://vk.com/band_4isla

https://soundcloud.com/4islaband

http://www.lastfm.ru/music/4исла

http://www.4isla.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.