Новини

Різні погляди на красу

Кожна дівчина знає, що краса вимагає жертв. Бажання бути схожою на еталон краси свого часу не рідко переростає в захоплення, і за для того, аби бути ідеальною, багато жінок проходить через справжні тортури. І якщо сьогодні “тортурами” вважають епіляцію, дієти та солярії, то в інші епохи були інші стандарти. Тож пропонуємо вам дізнатися, якими були еталони краси у різні історичні епохи.

Стародавній Єгипет

Ідеалом краси того часу вважалась висока і струнка дівчина, з невеликими грудьми та вузькими стегнами. Довга шия, правильні риси обличчя, великі мигдалеподібні очі та пухкі губи також були ознаками справжніх красунь того часу. Також стародавні єгиптянки використовували багато косметики, підкрашували очі та вії. Ідеалом краси того часу вважали царицю Ніфертіті.

Античність

Еталон тіла того часу був “вирахований” у 5 столітті до нашої ери давньогрецьким скульптором Поліклетом. Голова повинна рівнятися 1/7 росту жінки, ступні-1/6, кисті рук - 1/10, а пупок повинен поділяти тіло на 2 рівні частини. Есталоном стала скульптура Афродіти (Венери) - зріст 164 см, та параметри 86-69-93. Ідеальними рисами обличчя вважались овальність, прямий ніс, великі очі та низьке чоло.

Стародавній Китай

Фігура у давньосхідної красуні повинна була бути мініатюрною, груди невеликими, а шкіра - блідою. Особливо цінувалися маленькі ступні - в ідеалі всього 10 см, через що багатьом китаянкам того часу туго перев’язували ступні. Краса обличчя була штучною - обличчя вибілине , брови підводили чорним, ідеальним був видовженний овал обличчя.

Стародавня Індія

У ті часи цінувались жінки з пишними фігурами. Фраза “гарна як корова” вважалась компліментом.Також дуже цінувалася бліда шкіра. Взагалі саме в Індії існував культ тіла, а не обличчя, - ідеалом вважалися великі груди і бедра, а на животі, за канонами, повинні бути 3 “гарно виступаючі” складки. Обличчя повинно було бути округле, “місяцеподібне”.

Середні Віки

В цю епоху існував культ “цнотнивості, непорочності”, тому жінка не могла використовувати ніякої косметики, і одягати виключно ту одежу, що закривала-би її фігуру. А сама фігура була струнка, з невеликими грудьми і вузькими стегнами, та трохи округлим животом. Також у пошані була тонка бліда шкіра.Ну і звичайно ніяких рудих жінок з “шикарними” фігурами:  їх вважали відьмами і могли спалити заживо на вогнищі Ідеалом того часу вважали Діву Марію- подовжений овал обличчя, великі очі та маленький рот.

Епоха Відродження

Завдяки творчості таких митців як Мікіланжело, Да Вінчі , Рафаеля та інших, ідеал жіночої краси знову змінився- тепер жінка епохи відродження була статною, пишною. У пошані були високий зріст, великі груди та широкі бедра, повнуваті руки та ноги. В моду входить золотистий колір волосся, - його називали “кольором Тиціана”. У пошані була вже не мертво-бліда шкіра, а рум’яна, трохи рожева.

Епоха Барокко (Рококо)

Вузькі плечі та тонка талії - ось ознака жінки тієї епохи.Тепер головним вважалася не фігура або риси обличчя, а макіяж, зачіска, одежа та прикраси. Уваги засереджували на шиї і руках, які виглядали дуже тендітними на фоні масивних комірів. Також у моді були великі перуки, які прикрашали всім - від квітів та фруктів до прикрас з дрогоцінних каменів та металу. Однак, людина того часу не приділяла багато часу гігієні, тому нерідко як жінки, так і чоловіки, страждали від вошей, а нерівності шкіри сильно “запудрювали”.

18-19 століття

У моду знову повернулися жінки з “пишними формами”, однак вже натуральні. Косметику почали використовувати натуральну, а одежу носити просту. Дуже цінилися білі та ніжні руки, через що багато жінок навіть спали у рукавичках.

20 століття

Еталоном краси стала тендітна жінка, струнка, трохи спортивна. Довга шия, виразні ключиці, бліда шкіра з яскравонамальованим рум’янцем. Корсети вийшли з моди, тому жінка повинна була слідкувати за своєю фігурою. Зачіски і одежа стали коротшими, а яскравий макіяж став щоденною прикрасою жінки 20 століття.

Майже всі жінки хочуть бути ідеальними і дуже засмучуються, якщо у них це не виходить.

Але не треба перейматися через те, що ви не схожі на “еталон вашого часу”- можливо, ви просто ідеал з іншої епохи? :)

Катерина Ейдельман, студентка відділення журналістики УжНУ, спеціально для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.