Новини

Рівіс назвав бюджет Закарпаття на 2018 рік «виживанням»

Голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс у підсумковому інтерв’ю зазначив, зокрема, що бюджет-2018 року – це «виживання».

На запитання, як голова облради може охарактеризувати бюджет 2018-го, Михайло Рівіс відповів: «Виживання. Розпочаті об’єкти мусимо завершити, але сумніваюся, що нове будуватимемо. Це буде латання дірок».

Також голова обласної ради серед основних невдач 2017 року назвав невчасно виплачену зарплату медикам та лікарям: «Це не вина обласного керівництва, але люди приходять до губернатора й до мене, а не в Київ. І те, що ми не зразу змогли достукатися до високих кабінетів, вважаю, невдача», – сказав Михайло Рівіс.

Голова облради додав, що державний бюджет-2018 посилює цю проблему: «У ньому нема стабілізаційної дотації, за рахунок якої вдалося «розрулити» цю ситуацію. Та слід визнати й вину районів. Вони настільки звикли жити за рахунок державної або обласної субвенції… Цьогоріч на утримання крайового бюджету передали профтехосвіту, що вилучило надзвичайно великі кошти, і ми вже не могли забезпечувати субвенціями в повному обсязі вчителів та лікарів. Про це говорилося 3 роки поспіль: усе йде до того, що ми не зможемо вам допомагати. Але при формуванні бюджетів райони не передбачили фінансування повної зарплати медикам і освітянам – свідомо, щоб виділити кошти на капітальні видатки. І коли використали їх на закупку матеріалів, ремонти, приходять до нас, мовляв, нема грошей на зарплату. Виходить такий собі шантаж. Та це ще не все. На одному місці санітарки чи лікаря часом оформлені 3–4 людини. Законодавство це допускає, але відрахування ЄСВ іде на кожного, як із повної ставки, навантаження на бюджет зростає. І мало того, що людина не має стимулу працювати за 1000 грн, так це ще й породжує хабарництво – бо як за такі гроші вижити? А ще ж буває, що керівник забирає зарплати тих, хто числиться, але працює десь за кордоном, а реальний чвертьставочник тягне повне навантаження. Про це треба говорити, а не підбурювати людей перекривати дорогу. Це ж кримінальна відповідальність. Тобто якщо на місцях не зроблять виснов­ків – матимемо великі проблеми», – зазначає Михайло Рівіс. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.