Новини

Ранкова кава з Іваном Пилипцем

Шанувальникам карпатської музики і любителям весільних забав він відомий вже давно. А з мільйонами українців Івана Пилипця познайомив останній «Голос країни». Упродовж нашої розмови його телефон не вмовкав: клієнти перепитували, чи «нічого не змінилося» і чи прийде зірка тамадувати, як було домовлено раніше, колеги уточнювали робочі деталі (вже цієї суботи у Хусті концерт за участі переможців «Голосу») і так без кінця.

Ти постійно «на телефоні»?

Ну от вчора розмовляв з Тіною Кароль. Кажу їй: «Тіна, Ви знаєте, що я - батечко, а Ви – маточка?». А вона: «Що то таке?» Я пояснюю: «Я - хресний, а Ви – хресна». Вона каже: «Це така відповідальність!» А я їй: «Не переживайте! У мене вже 35 похресників!».

Як ти здружився з переможцем «Голосу країни» аж до кумівства?

Антон Копитін – людина, близька мені по духу. Навіть життєві ситуації схожі. Бо він - людина, яка сама себе робить, сама добивається всього у житті. Людина, для якої головна цінність у житті – біблійська правда «уникай зла, роби добро». Дуже чесний, відкритий. Ці якості нас зблизили. Ми їздили разом на репетиції, розмовляли про різне. І ще – він дуже любить свою дружину. Уже троє діточок у них! І наймолодшу якраз і охрестимо на Закарпатті!

Ти вже мав кума з Донбасу?

Ні, це вперше. Перший раз усе страшно (сміється, - авт.).

Ваші дружини теж дружать?

Ще ні. Але хочуть.

Як на тебе самого вплинула всеукраїнська популярність?

Слава Богу, зірку не вхопив (усміхається). Тому що це було просто неможливо, адже ті люди, які з нами працювали, привчали нас, що ти повинен бути насамперед людиною, яка цінує те, що вона робить і тих людей, які для неї працюють – постановка, режисерський задум, музичний супровід. Не маєш права робити помилки і бути у прямому сенсі «лошарою».

Які плюси популярності?

Звісно, це впізнаваність. Люди дуже добре відгукуються про мою роботу, і це приємно, особливо на Західній Україні – у Львові, Трускавці, Моршині, де я вже виступав з сольними концертами. Свої закарпатці, на жаль, трохи не так реагують. Але я буду старатися, щоб повірили в мене і наші рідні закарпатці. Ще більше працюватиму.

Для мене важливо популяризувати наш край. Скільки разів я сказав за Бороняво, за Хуст, за Закарпаття на шоу! Думаю, що більшість щасливі за мене, а інші – просто заздрісники, можливо. А із заздрощами самому досягнути нічого неможливо.

Ти нікому не заздриш?

Ні, до речі, ніколи і нікому. Натомість просто є відчуття, що я хотів би більше виступати. Наприклад, на концерті пам’яті Скрябіна.

Яку пісню тоді виконував би?

«Спи собі сама». Або «веселі хлопці олігархи».

А «Спи собі сама» у дуеті з ким?

З Тіною Кароль! Я їй навіть пропонував дует. Але це дуже особиста пісня, дуже інтимна.

Ти говорив про впізнаваність. Скільки автографів вже роздав? Зупиняють на вулицях?

Автографи не рахував, але нікому не відмовив. А щодо вулиць – найбільше вразила реакція інспекторів ДАІ на в’їзді в Хуст після першого ефіру – вони всі троє, які там були на той момент, показали мені мізинцем і вказівним пальцями, мовляв, «круто!». Треба було їх на відео зняти!

Як підтримувала тебе дружина?

Скажу так: якби не дружина, то я б ніколи не був на «Голосі країни». Бо я не вірив у чесність такого роду конкурсів. І вже 10 років після «Шансу» не брав у них участі. Думав, що все тільки за гроші. Але телеканал 1 + 1 – найкращий. Він заможний і тому напевно не потребує фінансової підтримки простих людей. Гроші заробляють на рекламі, смс-голосуванні. Добре, що вони повірили у те, що я співаю, у те, що я говорю.

А було так: дивлюся у зошит, бачу - у мене нема весілля у суботу, 27 вересня. Це було релігійне свято, на яке у нас не одружуються. Кажу: «Жінко, їдемо в Київ, з іншими закарпатцями зустрінемося – там якраз зустріч наших земляків була. А на кастинг вирішив іти вже тільки по дорозі на Київ.

Там, до речі, заспівав англійською, італійською. Але сказали – не те, а є щось ваше закарпатське, народне? А я не готував народне, фольклорне, але знайшов на флешці свою пісню, яка тільки вийшла у світ – «Карпатський чардаш». І саме завдяки йому я дійшов аж до півфіналу, передаючи емоції, дух карпатського народу, його фольклор, розмовний жанр, лексикон.

Щодо лексикону, які «закарпатські» слова твої улюблені?

Знаєш, найбільше здивувалися музиканти з оркестру, коли я після кожної репетиції казав: «Красно дякую майфайним гудакам України!». Вони лише коли почули це вчетверте запитали: «Ты что нас мудаками называешь?» «Та де?! – кажу. – Та ж то самі ліпші музиканти, які лем можуть бути!».

А що із почутого на «Голосі» сподобалося найбільше тобі?

Коли приїхав на фінал, Тіна сказала мені: «Ти наш талісман!». І я кажу їй: «Тіна, ми повинні перемогти у цьому шоу!». Я був впевнений, що ми переможемо, і ми, наша команда, перемогли. Найбільша перемога у «Голосі країни» – те, що у тебе вірять режисери, продюсери. І найприємніше те, що я не підвів.

Ще там придумали "Пилипець – це капець".

А ведучий передачі "Світ навиворіт" Дмитро Комаров казав: "Приходжу, дивлюся, Пилипець. А це мій любимий курорт!"

Фестиваль «Веселка над Тисою» організовуватимеш і надалі?

Думаю, так. І «Веселка» буде робитися, і багато чого іншого. Найбільше зараз уваги приділю організації концертів по України. Звідки наш учасник - туди і їдемо. Від Маріуполя до Львова, Тернополя і так далі.

Твої послуги подорожчають?

Ні. Я все лишив як було, у зв’язку із кризою у державі йду назустріч нашим людям, які тяжко заробляють копійку у світі. Ціни залишилися такі ж, як були 2 роки тому. Так що не бійтеся люди, дзвоніть.

Твоя дружина співає?

Ні, але інколи співає навіть ліпше, ніж учасники, які приходили на кастинг «Голосу».

Що найбільше сподобалося публіці? Чим, на твою думку, завоював статус всенародного улюбленця?

Думаю, простотою. Я висловлював ті емоції, які відчував у той момент. Я був собою, нічого не придумовував. А глядача не обманеш, правда?

На шоу розповідали, що маєш велике господарство у рідному селі. Ковбаси, палинка, які ти привозив на ефіри, то власного виробництва?

Так, маємо корову, свині, кури – і у мами, і у тещі в Тереблі. Але ковбаси – ні, це ізянскі, різноманітні, до речі, смачні і поживні. І, до слова, Валентин Штефаньо робив портрет Тіни Кароль, це не показали у сюжеті. Усі так хвалили! «Боже, яке це якісне, ми такого не їли у Києві ніде!». І вино завидівське возив. Юрій Горбунов та Оля Фреймут, поспілкувавшись за келихом нашого вина, сказали, що вже так 20 років не відпочивали.

Наступна перемога яка?

Перемога над собою вже сталася. Я зрозумів, яким шляхом маю йти. Я 10 років шукав цей шлях. Буду продовжувати робити весілля, тамадувати. Але кидаю з вересня роботу державного службовця. Бо потребую більше часу для реалізації особистих планів. Починаю масштабну сольну концертну діяльність по Україні.

Приймаючи душ, співаєш?

Ні, у душі я прокидаюся. А от коли виходжу з душу, починаю співати ту пісню, яка мені наснилася.

Сняться пісні?

Так, і потім цілий день їх співаю.

Де найзручніше співати – наприклад, у ванній, лісі? Чи таки на сцені?

Я всюди співаю.

Улюблена пісня?

Ні, реально, такої нема. Улюблений фільм – «Хрещений батько», композитор – Енніо Морріконе, виконавець – Фреді Меркюрі, співачка – Тіна Кароль.

Хотів би зустрітися за кавою із Мерк’юрі? Або з ким ще із співаків з історії?

На тому світі, думаю, ми зустрінемося.

Що б спитав?

Засвідчив би свою повагу і сказав: «Класний ти мужик».

Я б іще з Шварценеггером хотів зустрітися. Сказав би йому: «Арні, ти молодець, сам усього добився у житті».

Як ти схуд на 14 кг?

Це я ще навіть до проекту розпочав. Мені набридло вести так би мовити незрозумілий спосіб життя. Найбільше вразило те, що коли грав у футбол, то здавалося, що живіт побіг і я його доганяю весь час, почав навіть задихатися на полі. Мій тренер Михайло Чохняй (чемпіон Закарпаття з пауерліфтингу) розписав мені дієту, де виключив всі шкідливі речі, алкоголь (курити я й не курив ніколи), різного виду жири, переїдання. Завдяки правильному харчуванню і заняттям у спортзалі, скинув 14 кг.

«Готовий покинути все на Закарпатті заради кар’єри», - фраза із телеканалу. То Закарпаття ризикує тебе втратити?

Я хотів би жити тут, на батьківщині, мати вертоліт і вчасно приїжджати на концерти.

Ти любиш каву?

Заявляю відверто і професійно: кава найкраща на Закарпатті! На це вплинула багатоетнічність нашого населення, як і конкуренція кавоварів. Конкуренція – взагалі річ хороша.  

Ганнуся Твердохліб, спеціально для Zaholovok.com.ua

Фото: Володимир Твердохліб

P.S.

Ми любимо вранці пити каву. Часто п’ємо її у компанії з цікавими людьми. Чуємо при цьому цікаві думки, які інколи розважають, часом – змушують замислитись, а віднедавна все більше викликають бажання записати їх і поділитися з читачами нашого сайту. Тому започаткували рубрику «Ранкова кава». Щотижня читайте нові розмови. Усього з кількох запитань (частина – із знаменитої анкети Марселя Пруста), тільки щоб вдало розпочати інформаційний день за горнятком кави у гарному товаристві. Чекаємо Ваших пропозицій щодо осіб, яких Ви хотіли б "почути" за "ранковою кавою".

Ваш Zaholovok.com.ua

Партнер рубрики "Ранкова кава":

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.