Новини

Рада безпеки ООН обговорила порушення права людини в КНДР

Рада безпеки ООН у понеділок обговорила порушення прав людини у Північній Кореї.

Росія та Китай проголосували проти внесення питання до порядку денного. Однак право вето, які мають ці дві країни, не поширюється на голосування щодо процедурних питань.

Це перший випадок, коли Рада Безпеки ООН обговорила ситуацію з правами людини в країні.

Північна Корея відмовилася від участі в засіданні.

Засідання РБ ООН скликали на вимогу десяти країн.

Раніше Генеральна Асамблея ООН засудила порушення прав людини в Північній Кореї та виступила за те, щоб звернутись до Міжнародного кримінального суду.

Поза мандатом

За розгляд ситуації з правами людини у КНДР на засіданні РБ ООН у понеділок проголосували 11 країн, дві країни - Австралія та Чад, утримались.

Представник Північної Кореї Кім Сон сказав агенції AP, що країна не визнає це обговорення. Він заявив, що мандат Радбезу ООН стосується міжнародної безпеки і не поширюється на права людини.

Представники Китаю та Росії також заявляли, що Рада безпеки ООН - не місце для обговоренню прав людини, для чого утворені інші органи.

Постійний представник Китаю при ООН Лю Цзеі перед засіданням заявив, що подібні дискусії "принесуть лише шкоду, а не користь".

Заступник представника Росії при ООН Євгеній Загайнов також сказав, що це обговорення "навряд чи сприятиме міжнародному діалогу на цю тему за участю КНДР".

"Кошмар наяву"

Помічник генерального секретаря ООН з прав людини - Іван Шимонович, під час засідання сказав, що багато порушень прав людини у КНДР є злочинами проти людяності.

За його словами раніше представлений звіт ООН задокументував тоталітарну систему, яка характеризується насильницькою відмовою від "права на свободу думку, совісті, релігії, а також права на свободу слова, інформації та асоціацій".

Представник США Саманта Пауер описала Північну Корею як "кошмар наяву", і сказала, що звіт ООН показав жорстокість країни.

У лютому ООН оприлюднила доповідь, в якій йшлось, що проти північних корейців чинять "огидні злочини", серед яких умисний голод, примусова праця, страти, тортури та політичні репресії.

Північна Корея засудила висновки доповіді.

Представника КНДР Чхве Мьон Нам під час виступу в ООН у жовтні заявив, що порушення прав людини у його країні базуються на "безпідставних чутках".

Він сказав, зокрема, що в країні не існує трудових таборів, а є лише система "перевиховання працею" у місцях ув'язнення.

Кібератаки

Дебати в РБ ООН відбулись в той час, як США звинуватили Пхеньян в кібер-атаках на американську компанію Sony Pictures Entertainment, яка зняла комедію про Кім Чен Ина.

У понеділок у Північній Кореї експерти зафіксували великі збої у роботі інтернету, однак Білий дім відмовився коментувати, чи США до цього причетні.

Раніше Вашингтон заявив, що дасть відповідь на атаку на Sony Pictures.

КНДР свою причетність до нападу заперечує та погрожує протидіяти США.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.