Путін переконував Януковича відмовитись від євроінтеграції

Путін переконував Януковича відмовитись від євроінтеграції

Президент Росії Володимир Путін під час зустрічі в Сочі з Президентом України Віктором Януковичем знову намагався відмовити Україну від підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Як пише КоммерсантЪ-Украина, зустріч тривала більш ніж п'ять годин, але українська сторона залишилася непохитною.

Як зазначає видання, незважаючи на те, що влада Росії неодноразово заявляла, що не сумнівається у підписанні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, на ділі Москва не залишає спроб переконати Київ і домовитися про вступ України у Митний союз.

Ъ пише, що бесіда Путіна і Януковича в Сочі у форматі тет-а-тет, деталі якої тримаються в суворій таємниці, тривала більш ніж п'ять годин.

Увечері того ж дня делегації МЗС України і Росії на чолі з міністрами Леонідом Кожарою і Сергієм Лавровим зустрілися в Ростові-на-Дону. Дипломати поспілкувалися за вечерею, після чого провели разом майже весь понеділок.

На порядку зустрічі міністрів було багато складних тем - від традиційних, пов'язаних з проблемами Чорноморського флоту і делімітацією Азово-Керченської акваторії, до відносно нових, що з'явилися після обстрілу російськими прикордонниками українського рибальського судна.

При цьому, пише видання, навіть на тлі цих резонансних проблем головним на засіданні стало питання геополітичного вибору України. Лавров знову попередив Кожару, що Митний союз готується до підвищення мит для українських товарів у разі підписання УА.

Проте, зазначає видання, роз'яснювальна робота, проведена главою МЗС РФ, не змінила думку української делегації. Як пише газета, ніби не почувши його заяв про те, що підписання УА ускладнить торгівлю між Україною і Росією, Кожара після закінчення зустрічі заявив, що очікує зворотного ефекту - збільшення економічної інтеграції сторін.

"Ми вважаємо, що в майбутньому буде цілком можливо і створення континентальної зони вільної торгівлі, яка б включала Україну, Росію, ЄС, країни Митного союзу і країни Європейської асоціації вільної торгівлі", - заявив він.

Досягненням російської делегації стало хіба що офіційне визнання Кожари в тому, що підписання УА "несе деякі ризики" для української економіки - про це він заявив у ході спільної з Лавровим лекції для студентів Донського державного технічного університету.

"Дійсно, посилиться внутрішня конкуренція, сильно посиляться вимоги до виробників, але ми розглядаємо ці виклики як здорові реформаторські виклики, які будуть сприяти певному перезапуску економіки, підвищення її конкурентоспроможності", - заявив Кожара.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...