Публікації

На пенсіонерах-переселенцях Україна "зекономила" 62 мільярда гривень

  В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стала ситуація з отриманням пенсійних виплат ВПО (внутрішньо-переміщених осіб) та судові справи, які ініціюють переселенці у контексті недоотримання коштів.

На Закарпатті відкрили єдине в Україні підприємство з видобутку золота

На Мужіївському родовищі поліметалічних руд на Закарпатті розпочала роботу нова збагачувальна фабрика Avellana Gold, яка видобуватиме золото, цинк і свинець. Виробництво стартувало з екологічного проєкту з переробки породи, яка накопичилася на поверхні протягом декількох десятиліть геологорозвідувальних і шахтних робіт, повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу компанії.

Новачки проти досвідчених: хто найактивніший із закарпатських нардепів

Верховна Рада дев’ятого скликання повноцінно запрацювала ще 29 серпня. Серед нових народних обранців – шість нардепів-мажоритарників із Закарпаття. Четверо із шести стали народними депутатами не вперше – Роберт Горват (округ №68 - Ужгород), Віктор Балога (округ №69 - Мукачево), Валерій Лунченко (округ №71 - Хуст), Василь Петьовка (округ №72 - Тячів), інші двоє – Михайло Лаба (округ №70 - Свалява) та Владіслав Поляк (округ №73 - Виноградів) – нардепи-новачки. Ми проаналізували, як активно працюють депутати: хто до яких фракцій вступив, в які комітети влаштувався, скільки засідань пропустив, подав законопроєктів та запитів тощо. 

В Ужгородському прес-клубі розказали про цьогорічну програму Docudays UA

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація цьогорічного XVI-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини. Docudays UA, який стартував в Україні у жовтні. Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці/-ки понад 220 міст і містечок України. Традиційно Мандрівний Docudays UA триватиме до кінця грудня й завітає до 22-х областей України.

Закарпатський совок більш м’який, колоритний – експерти про бар’єри у сучасному суспільстві

В Ужгородському прес-клубі відбулася медіа-дискусія «Геть стіну!» Закарпаття межує з чотирма різними європейськими державами. Яким стінам – фактично кордонам, а також ментальним, культурним, соціальним бар'єрами - протистоїть Закарпаття? І як їх можна подолати? Це питання спільно з аудиторією обговорили історики, дослідники процесів євроінтеграції, німецькі та українські журналісти. Захід присвячено 30-річчю падіння Берлінської стіни, яка стала символом розділення Європи на Західну і Східну.

Слово з приводу ...Я -- ПЕНСІОНЕР!

Відтепер починається нова грань мого життя, тобто я вже у нових (інших) шатах: таке життя... Їй Богу, аж не віриться, що я нарешті досяг цього поважного віку. Вірніше, до цього етапу дожив. Так описав вихід на пенсію відомий закарпатський журналіст Михайло Папіш. Свої відчуття в новій іпостасі він виклав у звичній журналістській манері.

Вибори пройшли – провадження залишилися: як на Закарпатті розслідують виборчі правопорушення

Видача виборчого бюлетеня без паспорта чи видача бюлетеня для голосування особам, які не мали право голосувати, переписування протоколів дільничних виборчих комісій у приміщеннях ОВК, нехтування правилами ведення агітації тощо – порушення, які фіксували  у день позачергових виборів народних депутатів України 21 липня та упродовж виборчої кампанії, яка розпочалася наприкінці травня.

«Потрібно бути поруч у горі»: як пережити перинатальну втрату

За інформацією Департаменту охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації, протягом 2018 року у Закарпатській області у перинатальному віці померло 140 дітей, а у період із січня по вересень 2019 року – 105 дітей. Найбільше немовлят загинуло в Ужгороді та Ужгородському районі – 42 дитини у 2018 році та 32 дитини за 9 місяців 2019 року. Найменше перинатальних смертей в межах Закарпаття у поточному році трапилося у Свалявському, Воловецькому та Великоберезнянському районах, де зафіксували лише по одному випадку упродовж 9 місяців. У Перечинському районі області медики не зафіксували жодного випадку смерті немовлят упродовж 2019 року.

"Роман Мумії" Теофіля Готьє вийшов українською у перекладі закарпатського науковця

«Роман Мумії» відомого французького письменника Теофіля Готьє у перекладі українською мовою вийшов друком в одному із закарпатських видавництв. Ідея видання, як, власне, і переклад, належить Віктору Мотруку, науковцю УжНУ,  єдиному у Закарпатті й одному з небагатьох в Україні перекладачів творів французького красного письменства.

Інвестор зі США заявляє про рейдерські атаки

Мужіївське поліметалічне родовище на Закарпатті  зазнає атаки відомих рейдерів. Про це сказав у своєму інтерв’ю "Економічній правді" американський інвестор Браян Севедж, повідомляє сайт Українські новини.