Новини

Про збереження пралісів говоритимуть на міжнародній конференції у Рахові

У рамках відзначення 10-ї річниці ухвалення Комітетом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО рішення про включення українсько-словацької номінації «Букові праліси Карпат» до переліку об'єктів Всесвітньої природної спадщини, на базі Карпатського біосферного заповіднику 26–29 вересня, у м. Рахів відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Десятиріччя створення об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини»: історія, стан та проблеми впровадження інтегрованої системи менеджменту».


Участь у конференції візьмуть представники наукових та природоохоронних установ України, Угорщини, Австрії, Швейцарії, Словаччини, Німеччини, а також спеціалісти департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації.

Йтиметься про стан та перспективи створення європейської мережі пралісів та старовікових лісів Європи. Науковці ділитимуться досвідом та проблемами організації освітніх та інформаційних програм спрямованих на формування поваги та прихильності людей до збереження об’єктів Всесвітньої спадщини. Також фахівці обміняються досвідом щодо вдосконалення національних законодавств в сфері збереження Всесвітньої спадщини.

Заплановано також допрацювати нову редакцію Спільної Декларації про наміри між Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та безпеки реакторів Федеративної Республіки Німеччини і Міністерством охорони навколишнього середовища Словацької Республіки щодо співпраці з охорони та управління спільним об’єктом Всесвітньої спадщини у зв’язку із його розширенням. Також у програмі зустрічі передбачено обговорити перспективи будівництва міжнародного навчально-дослідного центру букових пралісів та сталого розвитку Карпат на базі Карпатського біосферного заповідника.

Довідково. У 2007 році Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО прийняв рішення про включення українсько-словацького об'єкта „Букові праліси Карпат” до переліку об'єктів Всесвітньої спадщини. У 2011 році до нього долучено природні букові ліси Німеччини. Таким чином – на Європейському континенті була утворена унікальна транскордонна українсько-словацько-німецька природоохоронна територія світового значення.

Українську частину цього природного об'єкту нині представляють  праліси Карпатського біосферного заповідника та Ужанського нацпарку у межах Рахівського, Тячівського та Великоберезнянського районів, а також урочища, що на території національних парків “Синевир” та “Зачарований край”.

Прес-центр ОДА

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.