Новини

Правоохоронці зустрілися для спільних навчань

Представників слідчих підрозділів обласного управління, міста та прилеглих районів, а також служб, з якими слідчі безпосередньо співпрацюють, об’єднала спільна мета – удосконалити механізм співпраці, діяти злагоджено та якісно. Саме тому сьогодні правоохоронці зустрілися в адмінбудівлі Ужгородського відділу поліції для спільної розмови та навчань.

Інспектори-криміналісти тісно співпрацюють та підпорядковуються слідчому управлінню ГУНП в Закарпатській області. Планується створити оновлений сектор інспекторів-криміналістів, роботу яких організовуватиме окремий керівник. На сектор буде покладено низку нових обов’язків, а отже, посилено відповідальність.

Тренінг, покликаний підготувати гідні кадри, для співробітників організували та провели працівники слідчого управління ГУНП в Закарпатській області. Зокрема, з молодими експертами спілкувалися Володимир Мага, Василь Гаврилюк, Олена Заводчикова та ін.

Т.в.о.заступника начальника слідчого управління ГУНП в Закарпатській області Володимир Мага зазначив: «Такі навчання вже проводилися в Мукачівському відділі поліції, де були присутні правоохоронці не лише з Мукачівщини, але й Свалявщини та Воловеччини. Сьогодні вдосконалювали свої вміння та навички працівники Ужгородського куща, а завтра таку «школу» пройдуть поліцейські Хуста та Берегова. Такі навчання необхідні для передачі досвіду новим слідчим, а тому проводитимуться систематично, адже тісна співпраця між відділами дає змогу підвищити ефективність розслідування».

Спеціалістів у галузі криміналістики, молодих експертів навчали правильному порядку огляду місця події, спрямовували на чітке призначення відповідних експертиз, йшлося про зібрання доказової бази та використання її у кримінальних провадженнях.

Виступали і представники обласного НДЕКЦ. Саме з ними в слідства досить тісна співпраця. Адже від того, як слідчий організує роботу на місці події, залежить і робота експерта в майбутньому.

З криміналістами обговорювалася тема належного оформлення вилучених речей (до слова, представник НДЕКЦ відмітив відмінну роботу слідчих в цьому напрямку), і порядок дій при виявленні ігрових автоматів, і правильне упакування біологічних слідів, для того щоб останні не втрачали своїх властивостей та могли бути використані у доказуванні.

Про важливі нюанси проведення дактилоскопії, а також виявлення, фіксації та вилучення наркотичних речовин, психотропних засобів та прекурсорів з інспекторами говорили експерти НДЕКЦ Василь Жеребак та Денис Тетеря.

Також правоохоронці поділилися і досвідом, який перейняли від колег з інших областей, - повідомляє Відділ комунікації поліції Закарпатської області.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.